https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Hesap Sormak herkesin görevidir

Hesap Sormak herkesin görevidir
565 views
20 Aralık 2017 - 7:31

Eski Belediye Başkanı Önder Adar ‘Müteahhittin burayı ücretsiz yeniden yapacağı açıklamaları, Soma’da bunun gibi bir çok caddede yeniden bozulan yollar sebebi ile Büyükşehir Belediyesinin kasasından trilyonlarca paranın çıkacağı gerçeğini değiştirir mi? diye sordu.

Eski Başkan Önder Adar ‘Laf Salatası yapacağınıza İhmali Olanlardan hesap sorun’ diyerek yaptığı açıklamasında ‘Soma’nın sokaklarında insanlar bunu konuşuyor’dedi.

Adar açıklamasına ise şöyle devam etti;

Manisa Büyükşehir Belediyesinin Soma İlçemizde yapmış olduğu hizmetleri görmemek yada küçümsemek mümkün değildir. Özellikle 15 yıldır yapılmayan yağmur suyu alt yapı çalışmasını her türlü toplumsal tepkiye rağmen gerçekleştirmek, en başta eski bir Soma Belediye başkanı olarak beni mutlu etmektedir. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun diyorum. Ancak bu önemli hizmeti yaparken vatandaştan su parası ve çeşitli başlıklar altında alınan paralara da sahip çıkmak, o paraları çarçur edenlerden hesap sormakta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanının asli görevidir. “Yağmur suyu altyapısı yapılacağı ve bu yolların bozulacağı bilindiği halde, buralara neden taş döşediniz, neden kaldırım yaptınız niçin sıcak asfaltla satıh kaplama yaptınız ? Siz kimin parasını sokağa atıyorsunuz, babanızın parasını mı harcıyorsunuz ?” diyerek, Soma’nın sokaklarında insanlar bunu soruyor kardeşim ? Kimse hizmete karşıyız falan demiyor, halkın parasını sokağa atanlardan hesap sorulmasını istiyor. Hal böyleyken konuyu başka alanlara çekmek, suçu örtbas etmeye çalışmak siyaset yapmak mıdır ?

Demagojiyi bırakın ve aşağıda ki sorulara cevap verin ;

1 – Bu trilyonlara mal olan ihmal sadece Atatürk Caddesinde gerçekleşmemiş Adnan Menderes Caddesi, Cuma Pazarının kurulduğu Sokak ve caddeler, Fatih Caddesi gibi daha bir çok sokak ve caddede daha yeni yapılan yollar ve kaldırımlar yeniden bozulmuştur. Sadece Atatürk caddesinden başlayıp mezbahanın oradan devam eden ve La Bella otelin altında son bulan Adnan Menderes caddesinde, Manisa Büyükşehir Belediyesinin kapladığı asfalt maliyeti ve kaldırım taşı maliyeti eski para ile 1 trilyon liradan fazladır. Şimdi buranın tamamı yeniden kazılmış ve bozulmuş, ne asfalt adına nede kaldırım bir şey kalmamıştır. Adnan Menderes Caddesine sıcak su ve yağmur suları için bir kez daha kazılacağı halde, doğru dürüst program yapmadan trilyonları sokağa atan teknik sorumlu, imza atan müdürler hakkında soruşturma açılmış mıdır ? Kamuyu zarara uğratmak daha nasıl olacaktır ? Kazılacağı bilindiği halde taş döşenen ve yeniden bozulan diğer caddelere girmiyorum, oralara girersek zararın büyüyeceği apaçık ortadadır. Bu millet hizmet yapanı takdir eder doğru da, parasını sokağa atanda hesap sormasını bekler sevgili kardeşlerim…

2 – Atatürk Caddesinin tamamının yeniden kazılmayacağı, küçük bir bölümünün zaruriyet nedeni ile bozulacağı ve yollara taş döşeyen müteahhitin burayı ücretsiz yeniden yapacağı açıklamaları, Soma’da bunun gibi bir çok caddede yeniden bozulan yollar sebebi ile Büyükşehir Belediyesinin kasasından trilyonlarca paranın çıkacağı gerçeğini değiştirir mi ? Adnan Menderes Caddesindeki ve Fatih caddesinde bozulan yolların yeniden yapılması için harcanacak paraları müteahhit kendi cebinden mi harcayacaktır acaba ? Soma’da hizmet yaptığına inandığım Cengiz Ergün beyin, bu kadar gayretlerine rağmen ona hata yaptıran bürokratlarından hesap sormasını istemek ayıp mıdır ? Ayrıca bu yolların bozulması sebebi ile aylardır mağdur olan vatandaşın maddi ve manevi zararını da bu müteahhitler karşılayacak mı acaba ?

Çıkın ve bu sorulara cevap verin lütfen. Soma’da siyaset yapmak sadece koltuklarda oturup halkın sorunlarını dile getireceklerine, sabahtan akşama açılış, düğün dernek ve lokma hayrı gezen ilçe başkanlarının işi midir ? Bu ilçede güzel olan şeyleri dile getirmek kadar yolunda gitmeyen işleri de paylaşmak ve hesap sormak, siyasetçiler kadar herkesin görevidir. 1962 yılında dünyaya gözlerimi açtığım Soma’da vatandaşın ve tüyü bitmemiş yetimin hakkını kim gasp ediyorsa ona hesap sormak, önce Allah’a sonra hemşehrilerime karşı benim şeref ve haysiyet borcumdur. Bu konuda taviz vermem mümkün değildir, kimse kusura bakmasın..

Bu vesileyle Soma’da belediyelerce halkın parasını çarçur edenlerden hesap sorulmasını talep ediyorum’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!