Soma Karaelmas Gazetesi

Her vatandaşa Nutuk ve Bayrak
1.257 views
16 Kasım 2020 - 9:02

Cumhuriyet Halk Partisi Soma İlçe Teşkilatı tarafından 29 Ekim ve 10 Kasım’da her vatandaşa 1 Nutuk ve 1 Türk Bayrağı hediye edildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Soma İlçe Teşkilatı tarafından 29 Ekim ve 10 Kasım günlerinde vatandaşlara Nutuk ve Türk Bayrağı hediye edildi.
Konu ile ilgili CHP Soma İlçe Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada ’18 Yıllık Ak Parti iktidarının kötü ülke yönetiminin acı sonuçlarını yaşadığımız zor günlerden geçiyoruz. Türk Liramız, dolar ve Euro karşısında her gün değer kaybediyor. Çarşı, Pazar alev alev yanarken, enflasyon oranları can yakıyor. Gençlerimizin en önemli sorunu işsizlik, işsizlikten kırılan gençlerimiz çareyi ülke dışına gidebilmekte arıyor. Ülke olarak böylesine zor günlerden kurtulabilmemizin yegâne yolu Cumhuriyetimizin kurucusu ve Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerine harfiyen uymak, milli birlik ve beraberlik ruhu ile dayanışmamızı arttırmaktır. Bu amaçla CHP Soma İlçe Başkanlığı olarak, Yönetim Kurulumuz, Kadın Kollarımız ve Gençlik Kollarımız ile birlikte, Cumhuriyet Bayramımızı kutladığımız 29 Ekim ve Atamızı özlemle andığımız 10 Kasım günlerinde vatandaşlarımıza Nutuk ve Türk bayrağı dağıttık. Kurtuluş savaşımızın zorlu yıllarını, Türk milletinin cefakâr mücadelesini anlatan Nutuk kitabını ve aziz şehitlerimizin kanını temsil eden al bayrağımızı, “her vatandaşa Nutuk ve bayrak” sloganı ile bundan sonraki günlerde de dağıtmaya devam edeceğiz.’sözlerine yer verildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!