Soma Karaelmas Gazetesi

‘Her sıkıntıyı aşacak güç ve kuvvetteyiz’
251 views
17 Eylül 2020 - 10:26

 

ilköğretim Haftası programında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Çakmak ‘Salgın münasebetiyle yaşanan her sıkıntıyı aşacak güç ve kuvvetteyiz. Velilerimiz rahat olsun’dedi.

Geçtiğimiz yıllarda Okul bahçelerinde şenlik havasında kutlanan İlköğretim Haftası Covid-19 Salgını nedeni ile Cengiz Topel Meydanında sade bir tören ile kutlandı.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtına Çelenk sunumu ile başlayan programa Belediye Başkanı Ali Tulup’ta katıldı. Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Çakmak’ın konuşması ile devam etti.
21 Eylül’de okulların kademeli olarak açılacağını belirten Çakmak konuşmasında ‘2020-2021 eğitim-öğretim yılına Covid-19 salgınının gölgesinde, buruk bir sevinçle başlıyoruz. Mart ayından beri tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de salgın hastalıkla yoğun bir mücadele içindeyiz. Çocuklarımızın sağlığı için okullarımızı uzun bir süre evlere taşıdık. Uzaktan eğitimle, öğretmenlerimiz yavrularımızın eğitiminin aksamaması için özverili bir şekilde çalıştı.
Yeni normal düzende hem uzaktan eğitimle hem de yüz yüze eğitimle çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde eğitim almasını sağlamanın gayreti içinde olacağız. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, 21 Eylül’de başlayacak aşamalı yüz yüze eğitim ve uzaktan eğitim desteğiyle bu yılki eğitim-öğretim süreçlerini başarıyla gerçekleştireceklerine inanıyorum. İlçemizde 64 okulumuzda eğitim-öğretim faaliyetlerinin sağlıklı bir şekilde yerine getirilmesi için her türlü tedbir alınmıştır. Bu anlamda tüm velilerimiz rahat olabilirler. Salgın münasebetiyle yaşanan her sıkıntıyı aşacak güç ve kuvvetteyiz. Millet olarak el ele verdiğimiz müddetçe aşamayacağımız hiçbir engel yoktur. Yeter ki buna inanalım. Bu zor günleri de en kısa sürede atlatacağımıza yürekten inanıyor; 2020-2021 eğitim-öğretim yılının ilimize, ülkemize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimizin İlköğretim Haftası kutlu olsun’dedi.
Program Çakmak’ın konuşmasının tamamlanması ile birlikte sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!