Soma Karaelmas Gazetesi

Hedefimiz Birincilik

Hedefimiz Birincilik
692 views
17 Kasım 2017 - 7:03

Geçtiğimiz yıl Türkiye 3.lüğünü kazanan Arda Özgür öğrencilere ilham kaynağı oldu. Lise öğretmenleri, idareciler ve öğretmenler Tübitak bilim şenliğine hazırlanıyor.

Geçtiğimiz yıl Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından hazırlanan projeler ile Tübitak 3.lüğünün elde edilmesinin ardından Soma liseleri bu yıl daha bir gayretle projeler hazırlamaya başladı. Türkiye 3.sü olan ‘Görme Engelliler için Dokunsal Haritalar’ Proje danışmanı Sözer Vurgun Fen Lisesi, Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi, Cemil Meriç Anadolu Lisesi ve İmam Hatip Anadolu Lisesi’nde öğretmen ve idareciler ile yapılabilecek projeler hakkında bir araya geldi.

Öğrencilerin motivasyonlarını arttırmak amacı ile geçtiğimiz yıl Tübitak 3. sü olan Görme engelli Arda Özgür ve Proje Danışmanı Coğrafya Öğretmeni Sözer Vurgun tarafından öğrencilere proje ve buluş yapma fırsatı vermek, üreten öğrenci sayısını arttırmak için öğrencilerine seminerler verildi.

Tüm okulların bu yıl Tübitak 4006 bilim şenliklerine farklı bir çok proje ile katılması bekleniyor. Tübitak 4006 Bilim Şenliği için son başvuru tarihi ise 1 Aralık 2017 olarak açıklandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!