Soma Karaelmas Gazetesi

Hedef 1 milyon ton

Hedef 1 milyon ton
988 views
02 Mart 2018 - 7:11

Sosyal Yardımlaşma kömürleri bu yıl 1 ay daha erken başladı. Sosyal Yardımlaşma kömürleri bu yıl geçtiğimiz yıla oranla %40 arttı ve 1 milyon tona çıktığı belirtildi.

Sosyal Yardımlaşma Kömür sevkiyatı kurban kesimi ile başladı. Geçtiğimiz yıl Mayıs sonunda yapılan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına (SYDV) kömürleri bu yıl 1 Mart itibari ile başladı. Bu yıl sevkiyatın %40 dafa fazla olacağı belirtildi. Soma Nakliyeciler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi önünde tören düzenlendi. Sezonun açılışında hayırlı ve kazasız bir dönem geçirmesi dileği ile kurban kesimi yapıldı.
‘Fakir fukarayı üşütmeyeceğiz’
Törende kısa bir bilgilendirme yapan Kooperatif Başkanı Mehmet Yağcı ‘Manisa, İzmir, Balıkesir, Bursa ardından Konya olmak üzere devam edecek. Geçtiğimiz yıl 440 bin ton sevkiyatı başarı ile tamamladık. Bu yıl da fakir fukaramızı, ihtiyaç sahiplerimizi üşütmeyeceğiz. Allah tüm kamyoncu esnafımızı kazadan Beladan korusun. Cümlemize hayırlı ve uğurlu olsun. ‘dedi.
‘1 milyon Ton’a çıktı’
ELİ İşletme Müdürü Hakkı Duran sevkiyat öncesinde yaptığı açıklamasında ‘ Geçen sezon 660 bin ton kömür 31 vilayet ve 261 ilçeye sevk edildi, depo teslimi olarak. Bu sene 660 bin ton değil, 1 milyon ton’a çıktı. Bunun %40’ı vagon geri kalan %60’lık kısmı ise kamyon ile sevk edilecek. Geçen yıl 660 bin tonun 220 bin tonu vagon ile 440 bin tonu ise kamyon ile sevk edilmişti. Bu sene bereket biraz daha fazla. Eşit aylara yayarak Kasım sonuna kadar bu sevkiyatın tamamlanması hedefleniyor. Son yılların en bereketli yılı geride kaldı. Bu sene en az onun kadar olacak ve daha da katlayacak. Evlerinize çocuklarınıza eşlerinize güzel bir geçim kaynağı olduğunu düşünüyorum. Ancak sizden ricam trafik kurallarına uyarak bu taşımayı gerçekleştirelim ki kimsenin canı yanmasın. Güzel günlerde ve güzel işlerde birlikte olalım. ‘dedi.
Bu yıl 3. ayda
sevkiyata başladık’
Ak Parti Soma İlçe Başkanı Mehmet Ali Aksoy ise ‘Daha önce 9. 10. aylarda başladığımız sezon açılışlarını bu yıl 3. ayda başlıyoruz. Hükümetimize, Türkiye Kömür İşletmelerine ve Ege Linyitlerine teşekkür ediyorum. 2018 yılının kazasız belasız geçirilmesini ve bol kazançlı bir yıl olmasını diliyorum’dedi.
‘%40 daha arttı’
Belediye Başkanı Hasan Ergene ‘Kooperatifimiz başarısıyla işini her geçen yıl daha da arttırıyor. Aldığımız rakamlara göre geçen yıla göre bu yıl %40 daha fazla Sosyal Yardımlaşma kömürleri ile alakalı iş artışı gelmiş oluyor. Soma Nakliyeciler Kooperatifine ve destek olan Kınık, Kırkağaç Nakliyeciler Kooperatifine ve Kamyoncu esnafımıza hayırlı uğurlu olsun’dedi.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BİR DAKİKA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yusuf’un mutlu günü

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!