https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

ResimLink - Resim Yükle

Hayattan Çalıyorum

Hayattan Çalıyorum
1.015 views
01 Temmuz 2015 - 7:38

Selam ve sevgilerin en güzelinin çok değerli okurlarımın, sevgili Somalı Hemşerilerimin, ve sosyal medyadaki benim için çok özel yeri olan değerli takipçi arkadaşlarımın olması dileği ile hepinize selam ve sevgilerimi sunuyorum.
Değerli arkadaşlarım,sevgili dostlarım, geçen akşam bir sohbet esnasında arkadaşlardan birisi bana şöyle bir soru sorar,abisi sizler yazılarınızı bizlere aktarırken önceden mi kaleme alıyorsunuz? Yoksa
Çalakalem mi yazıyorsunuz? Derken gerçekten şimdiye kadar benimde hiç düşünmediğim ve karşılaşmadığım bir soruydu. Kendisine aynen cevaben, haftalık gibi önceden bir yazı yazmamın söz konusu olmadığını, konuların önceden seçilmediğini, otururken bile beynimizde çakan bir şimşeğin gündemi belirlediğini söyledim. Bu yazımı kaleme almadan önce inanın daha ne yazacağımı bilmiyordum,bir ara yan taraftaki radyodan kulaklarımın pasını alan ve kendimin de severek eşlik ettiğim Sertap Erener’in “ Uzanmışım kumsala” şarkısı bir anda aldı götürdü beni çok uzaklara.
Uzanmışım kumsala
Güneş damlar içime
Kurumuş dudaklarımda
Unutulmuş bir beste
Yaşıyorum aheste
Kapılmışım rüzgara …
Savrulup gidiyorum
Gerçi bu havalar ile daha kumsala uzanacak havamızı bulamadık ama bulsak da herhalde bu seferde kumsal da bizi sanırım kabul etmeyecek.Bu sabah yine her zaman olduğu gibi çok erken kalktım, heybemde biriken acılarımı, hüzünlerimi, yalnızlıklarımı bir kenara bırakarak doğan güneşe Günaydın demek istedim, başımı gökyüzüne çevirdim çam ağaçlarına konan saka kuşlarının ötüşünden cesaret alarak gülmeye çalışsam da sahte sevgilere ve gülücüklere alışık olmadığım için beceremedim. Bütün hayal kırıklıklarımı,yorgunluklarımı, tam buldum derken kaybettiğim heyecanlar, geçmiş acılarım, sanki benim bu dünyaya ait olmadığımı ısrarla haykırarak, ateş narası gibi sıcağın alazı yüzümü tavlıyordu. Oysa içimdeki çocuksu duygularım, sadece kendim olarak, başkasının ne söylediğini önemsemeden, kimsenin aşkımı kıskanmalarına umursamadan,sadece bu sabah kendim olarak, şimdiye kadar yapamadığım,yapılması gereken ve ertelenen ne varsa onu yapmak için gülümsemeye çalışsam da bir türlü beceremedim.
Sevgili dostlarım, değerli kardeşlerim, sağ olsun sevgili dostlarımdan bir tanesi sosyal paylaşım sitesinde şöyle bir yazı paylaşmış,
“Biçim biçim yaşa hayatı, biçim biçim yaşa aşkı… yaşanan hiç bir an benzemez diğerine. Hayat da tekdir, aşk da. Her çiçeğe toprak ol, her çiçeğe arı olma.”
İşte görüyorsunuz “Uzanmışım Kumsala “ şarkısı bizi nerelere sürükledi sabah sabah. Sevgili dostlarım hayatı maalesef hayat gibi yaşayanlardan olamıyoruz,,çoğumuz işin tiyatro kısmı olan polyanacılık sahnesinde ısrarla rol almaya ve bu oyunun bir parçası olmaya devam ediyoruz. Bu sahte gülücükler ile yaşamak, yaşamaya devam etmek ruhumdaki ikilemliği daha da azdırıyor. Ne nokta anlatabiliyor kararsızlığımı, Ne de virgül koyabiliyorum bunca yıldır yaşadığım acıların arkasına, evet haykırıyorum ve kabul ediyorum, her şeyimi kaybettim, yenildim hayatın acımasız gerçeklerine , Herkesin konuştuğu bu dünyada ben sustum,yalnız yüreğimle dokunuyorum sesime .Oysa çok bir şey istemiyordum bu hayatta, sadece senin nefesine, o sıcacık gülüşüne,beni düşünmeye çalışan minicik yüreğinin sıcaklığını kalbimde hissetmek istiyordum,beni düşünmeni, kahramanımın sen olduğunu, seni seven bu kalbin ilacının yine sen olduğunu bilmeni istiyordum, galibe her zamanki gibi yine beceremedim ve sustum artık, anladım ki bu dünya bana göre değil. Boş akıntılara, derin rüzgarların savruluşuna bıraktım hayatımı artık, Yolunun ucunun nereye varacağını düşünmek beyhude bir cabadan ibarettir. Sen sadece ilk adımı atmakla yükümlüsün, gerisi zaten kendiliğinden gelir demekten yoruldum ve bunu sana anlatamadım.Belki bunun suçlusu benim ve kabul ediyorum.
Gelecek hafta görüşünceye dek aşkın mutluluk kadar acı ve ızdırap barındırmadığı, hak edilen sevgiler yaşamanız, sevmeniz ve sevilmeniz dileği küçücük yüreğimden sevgilerimi sunuyorum, Hoşça kalın sevdiklerim, sevmeye çalıştıklarım ve değer verdiklerim.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabı

error: Content is protected !!