https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Hava Kalitesi Ölçüm İstasyonu Yenilendi

Hava Kalitesi Ölçüm İstasyonu Yenilendi
1.914 views
05 Mart 2014 - 7:58

13 Kasım 2013 tarihinde bakım ve yenileme işlemleri için Çevre ve Şehircilik Bakanlığına gönderilen Hava Kalitesi Ölçüm İstasyonu yenilenerek aynı yerine getirildi. 3,5 ay sürede 500 bin TL maliyetle araç ve ekipmanları tamamen yenilenen istasyon aynı yerinde konuçlandırıldı. Yeni cihazlarla birlikte hava kirliliğinin 1 hafta önceden tespit edilmesi amaçlanıyor.
13 Kasım 2013 tarihinde bakım ve yenileme işlemleri için Çevre ve Şehircilik Bakanlığına gönderilen Hava Kalitesi Ölçüm İstasyonu yenilenerek aynı yerine getirildi. Konu ile ilgili açıklama yapan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Öden Yapıcı, Çevre Mühendisi Yeliz Parmaksız Özveri ‘İnsanların hava kalitesi hakkında bilgilendirilmesi, sağlıklı bir yaşam için gereken tedbirlerin belirlenmesi, Çevre mevzuatı kapsamında hava kalitesinin korunması ve yönetimi ile ilgili yükümlülüklerin yerine getirilebilmesi hava kalitesinin doğru bir şekilde tespit edilmesine bağlıdır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğünce, Hava Kalitesi Ölçüm Ekipmanlarının Yenilenmesi Projesi kapsamında, İlçemiz hava kalitesinin izlenmesine yönelik 10.10.2012 tarihinde Hürriyet Mahallesi Köy garajı altı SEAŞ Lojmanları içine kurulumu yapılarak hizmete alınan, Hava Kirliliği ölçüm istasyonu 13.Kasım.2013 tarihinde, bakım ve yenileme  işlemleri yapılmak üzere Bakanlık yetkililerine teslim edilmişti.
İlçemizde hava kalitesinin ölçümünü yapan İstasyonun yenileme işlemleri kapsamında, kabin iç-dış bakımı ve modifikasyonu yapılmış yeni sensör, cihaz ve ekipmanlarla donatılmıştır. Bu işlemlerle cihazların hava kalitesi parametreleri ölçüm verimi daha hassas düzeye ulaştırılarak artırılmıştır. Ayrıca modernizasyon çalışmalarında istasyona yeni meteorolojik sensörler ilave edilerek, rüzgar yönü,rüzgar hızı,hava sıcaklığı,hava basıncı ve bağıl nem gibi meteorolojik parametrelerde ölçülebilecek.İstasyona  yeni eklenen dedektörlerle de cihaz güvenliği arttırıldı” dedi.
İstasyon modernizasyon işlemleri sonrasında 01.Mart.2014 tarihinde tekrar hizmete alınarak.
ilçemiz hava kalitesi saat başı yenilenen ölçüm sonuçlarını sürekli olarak Bakanlığın Ulusal hava Kalitesi İzleme Ağı  www.havaizleme.gov.tr  linkinden  7/24  izlenmesi ve hava kalitesinin doğru bir şekilde ölçülmesiyle ilçemiz hava kalitesinin ilerleyen yıllarda bu ölçüm sonuçlarına göre önlemler alınarak hava kalitesinin iyileştirilmesi  hedeflenmektedir.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca, İlçemize kazandırılan hava kalitesi ölçüm istasyonu ile yapılan modernizasyon çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!