Soma Karaelmas Gazetesi

Hatipoğlu’na sevgi seli

Hatipoğlu’na sevgi seli
1.254 views
24 Ekim 2017 - 20:36

Gündüz Beder Kültür Merkezi’nde halka hitap eden Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ile fotoğraf çektirmek isteyen Somalılar izdiham yarattı.

El-Metin Konulu konferans için Soma’ya gelen İlahiyatçı Yazar Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu Gündüz Beder Kültür Merkezi’nde Soma halkına hitap etti. Somalıların yoğun ilgisi ile karşılaşan Hatipoğlu Soma’da olmaktan son derece mutlu olduğunu belirtti. 301 Maden Şehidini anmadan geçemeyen Hatipoğlu şehitlerimiz için dua okuyarak programına başladı. Adını Peygamber Efendimizin İsmi Şerif’inden alan El-Metin isimli programda Hatipoğlu “Bizim özgürlüğümüz dünyamız ve ahiretimiz ama her şeyimiz Allah’ımız ve Resülümüzdür, yüce Allah bizi bundan ayırmasın kendine kul, habibine Allah bizleri ümmet eylesin. Bizim önderlerimiz belli, biz Hazreti Muhammed’e tutkunuz, onun yolunu yol edinmişiz, O’nun sevdiğini sevmişiz., O’nun uzak olduğundan uzak olmuşuz, biz O’na teslim olmuşuz. Bu imanın bir gereğidir ve bizim imanımız böyle bir imandır, sallantıda olan bir iman değildir. Hazreti Ebubekirleri, Hazreti Ömerleri , Hazreti Osmanları, Hazreti Alileri, Hazreti Hasan ve Hüseyinleri bizlere sevdiren Hazreti Muhammeddir.”‘dedi.
Program sonunda Belediye Başkanı Hasan Ergene tarafından Soma’nın simgesi Madenci heykeli verirdi. Program sonunda Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ile fotoğraf çektirmek isteyen Somalılar izdiham yaşattı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!