Soma Karaelmas Gazetesi

Hastaya Paletli Ambulansla Ulaşıldı

Hastaya Paletli Ambulansla Ulaşıldı
3.304 views
03 Ocak 2015 - 10:01

Kayrakaltı Mahallesinde kar nedeniyle yollar kapandı. 85 yaşındaki hastaya ulaşmak için seferber olundu. 3 gündür elektriklerin kesik olduğu mahalleye ulaşan paletli ambulans gece saatlerinde hastayı Soma Beşyol Devlet Hastanesine ulaştırdı.

Soma’ya 40 km. uzaklıktaki Kayrakaltı mahallesinde yoğun kar yağışından yolların kapalı olması nedeni ile rahatsızlanan kişiye müdahale etmek için paletli ambulans geldi. Paletli Ambulansla gönderilen sağlık ekibi hastaya ulaştı.

Hava şartlarından dolayı yolların kapalı olması sonucu Kayrakaltı Mahallesi’nde genel sağlık durumu bozuk olan İbrahim Paycı’ya (85) ulaşmak için sağlık ekiplerince İl Sağlık Müdürlüğü’nden talep edilen paletli ambulans, yüklendiği çekici yardımıyla Paycı’nın evinin yakınına kadar götürüldü.

Sağlık ekibi daha sonra paletli ambulansla eve ulaşarak Paycı’ya ilk müdahaleyi yaptı. Ekip, hastayı alarak karlı bölgenin dışında bekleyen diğer ambulanstaki görevlilere teslim etti. Sağlık ekiplerince Soma Devlet Hastanesine kaldırılan Paycı’nın durumunun iyi olduğu belirtildi.

Soma’da Kayrakaltı köyünde mahsur kalan hastayı kurtarmak için gelen paletli ambulansı taşıyan çekiciye ceza yazıldı. Soma ilçesindeki bir hastaya müdahale etmek için gönderilen paletli ambulansı taşıyan çekiciye, fazla tonaj nedeniyle 1600 lira ceza kesilmişti.

Köy sorumlusu yapabileceğimiz bir şey yok dedi.

Kayrakaltı köylülerinden İbrahim Poyraz’ hasta ile ilgili ilk 112’yi aradım. Sonra Belediyesinden Ahmet Akar’ı aradım. Köylerle o ilgileniyormuş. Ben Soma’da duruyorum. Köyümüzde 3-4 günden beri elektrikler yok. Köydekilerin telefonlarının şarjları bitmiş. Ahmet Akar’ı aradım. ‘Bizim yapabileceğimiz bir şey yok. Grayderler yolu açamadı geri döndü’ dedi. Ne yapacağız diye sordum. Akar ‘156- 112’yi arayın. Kaymakamlığa gidin’ dedi. 112’yi aradım. 156’yı aradım. 156 Soma İlçe jandarmaya bağlamış. Orası Yağcıllıya bağlamış. Yağcıllı bizim yeterli aracımız yok  biz gidemeyiz demiş. Ahmet Kereci’yi aradık. Ona ulaştım. O Vedat beyi aramış.’dedi.

‘MHP’nin katkıları ile hasta Soma’ya ulaştırıldı’

Konu ile ilgili açıklama yapan MHP Soma İlçe Başkanı Vedat Erdem ‘Öğle saatlerinde Ahmet bey beni aradı. Kaymakam bey ile istişare yaptık. 112 ile görüştük. Gerektiğinde sivil havacılık ile helikopter temin edelim dedim. Kaymakam bey de 112 dedi. Büyükşehir Belediyesini aradık. Yaptığımız çalışmalarla paletli aracın gelmesini sağladık.  Bu aracın geçişini de kar engelledi. Müessese ile temas kurduk. Müdür yardımcımız tarafından by dozer araç gönderildi. Hastamız uzun uğraşlar sonucunda bu saatlerde Soma’ya getirdik. MHP katkıları ile hastamız Soma’ya getirilmiştir. Köy sorumlusu Ahmet Akar’mış ama Ahmet bey kendisine hiçbir şekilde fayda sağlayamadığını vatandaşımız söylüyor. Şuanda Kiraz mahallemizden geliyoruz. Kiraz tarafını da açtırdık. Büyükşehir Belediyesi araçları Duğla üzerinde çalışıyor.

Türkali, Belen, Menteşe, Kaplan köy yollarımızın açılması için sabaha kadar çalışmalar devam edecek. Sabah köy yollarımızın hepsi trafiğe açılmış olacak.’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BİR DAKİKA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yusuf’un mutlu günü

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!