Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Hamm’dan Soma’ya Çıkartma

Hamm’dan Soma’ya Çıkartma
1.499 views
23 Eylül 2014 - 6:49

Hamm Belediye Başkanı Petermann ve beraberindekiler Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene’yi makamında ziyaret etti. Hamm’da toplanan paraları şehit ailelere ulaştırmak için Soma’ya gelen gurubun önderliğini yapan Hamm Belediye Başkanı Thomas-Hunsteger Petermann ‘Sizin acınızı en iyi biz anlarız’dedi.

Hamm Belediye Başkanı Thomas-Hunsteger Petermann, Seferihisar Belediye Başkan Yardımcısı Görkan Özata, Hamm ve Çevresi Alevi Kültürbirliği Başkanı Ercan Bakır, Kozluören Gençleri Birliği Başkanı Şerafettin Alkin ve beraberindekiler Manisa’nın Soma maden faciasında yaşamını yitiren şehit ailelerini ziyaret ederek yapılan faaliyetlerde toplanan miktarı ailelere ulaştırdı. Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene’yi makamında ziyaret eden Hamm Belediye Başkanı Petermann ‘Hamm şehrimizde 4 maden ocağımız bulunuyordu. Bunların sonuncusunu 2010 yılında kapattık. Maden kazalarında eşlerin maden ocağı kapısına gelerek orada beklemelerini asla unutamam. Son dakikaya kadar umutlarını kaybetmediklerini gördüm. Sizlerin acısını bu nedenle daha iyi anlıyoruz. Sizlerin acınızı paylaşıyoruz, tekrar başsağlığı diliyoruz. Hamm şehrimizde 15 bin ile 18 bin arasında Türk var. 180 bin nüfuslu olan şehiriz. ‘dedi.

Hamm ve Çevresi Alevi Kültürbirliği Başkanı Ercan Bakır ‘Kazanın meydana gelmesinin ardından yapılan etkinlilerde büyük bir miktar toplandı. Bu miktarın bir kısmı Bosna Hersek’e gönderildi. Diğer yarısı ise bize sadece siz gidip göreceksiniz. Paranın gittiğinden emin olmak istiyoruz’denildi. 2 günden beri bizde şehit ailelerini dolaştık. Dağıtımı tamamladık. Bugün maden şehitliğinde mevlüd okutup dua okunarak çelenk koyacağız. Ardından Maden ocağını gezmeyi istedik. Bütün görevlerimizi tamamladıktan sonra vicdanımız rahat olarak geri döneceğiz. Bu ziyaretimizde bizleri yanlız bırakmayarak destek olan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz’dedi.

Belediye Başkanı Hasan Ergene Hamm Belediye Başkanı Petermann’a Madenci heykeli hediye ederken Petermann ise Ergene’ye Hamm rozeti, Fincan ve kahve hediye etti.
Grup daha sonra Maden şehitliğine geçti.

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!