https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Halk Onları İstedi

Halk Onları İstedi
2.234 views
04 Nisan 2014 - 7:12

Soma Belediye hizmet binası içinde bulunan muhtarlardan bazıları güven tazelerken bazı muhtarlar ise yerini yeni arkadaşlarına bıraktı.
Namazgah Mahallesi muhtarlığı görevine 2. kez seçilen muhtar Necdet Akbulut 3840 seçmeninin 3500 tanesinin oyunu alarak muhtarlık koltuğunu kimselere vermedi. Karşısına aday çıkmayan muhtarın çalışmaları mahallele tarafından takdirle karşılanan muhtar Akbulut ‘Beni bu göreve lkayık gören tüm mahalle sakinlerine teşekkür ediyorum.’dedi.
Kurtuluş Mahallesi muhtarı Nihat Şehit ise 7.171 seçmeninin 6.376 tanesi mahallesinde oy kullanırken bunlardan 5.075 seçmeninin oyunu aldı. Bayan rakibine büyük bir fark atan ve 3. Dönem muhtarlık koltuğuna oturan Şehit ise ‘ Halkımız bizi tekrar burada görmek istedi. Karşımda bir bayan rakibim vardı. Ancak mahalle sakinlerim beni layık gördü.’dedi. Karamanlı Mahallesi Muhtarı Mehmet Erol ise büyük bir rekabet sonrasında 4. kez muhtarlık koltuğuna oturdu. 2841 seçmeninden 2502 tanesi oy kullanan mahallede 1364 oy alarak Belediye Binası içindeki muhtarlık yerine geçti.
Yeni muhtar olan Nihat Danışman Mahallesi Muhtarı Kemal Karabacakoğulları ilk kez muhtarlık koltuğuna oturdu. Mazbatasını henüz almayan muhtar tebrikleri kabule başladı. 3160 seçmenin 2.778 tanesi oy kullanırken bunlardan 2.090 tanesinin oyunu alarak diğer rakibini geçen Karabacakoğulları seçmenlerine teşekkür etti.
Hamidiye Mahallesi Muhtarı Mustafa Türkmen’de bundan böyle Belediye binasının 1. katında mahalle halkına hizmet verecek. Samsacı Mahallesi muhtarlığı görevini yürüten Mustafa Yazıcıoğullarının kaybetmesi ile boşalan yere yerleşmeye çalışan Türkmen ‘ Eski mahalle muhtarımız kendi işyerinde mahalle halkına hizmet ediyordu. Biz de bundan sonra burada olacağız. Mazbatamızı aldığımızda görevimize başlayacağız. Seçim sonuçlarına göre 4.174 seçmenimizin 3.760 tanesi oy kullandı. Benimle birlikte mahallemizde 4 aday vardı. 1.622 seçmenimiz bizi burada görmek istedi. Onların oyları ile şuan bu koltuğa oturmaya hazırlanıyorum. Kendilerine teşekkür ediyorum’dedi.
   Belediye hizmet binası içinde bulunan 5 muhtar ‘ Bundan önce nasıl arkadaşlarımız ile uyum içinde çalışıyorsak bundan sonra da aynı uyum içinde mahalle halkımızın sorunları ile birebir ilgilenecek ve sıkıntılarını Belediye Başkanımız ve daire amirlerine ileterek bir an evvel çözülmesi yönünde çalışmalar yürüteceğiz. Gerektiğinde mahallelerimizde gerektiğinde ise buraya gelerek her türlü sıkıntılarını iletebilirler. Bizleri bu göreve tekrar layık gören tüm seçmenlerimize teşekkür ediyoruz’dediler.

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!