Soma Karaelmas Gazetesi

‘Haksızlık var’

‘Haksızlık var’
1.050 views
28 Temmuz 2017 - 8:46

Soma Belediye Meclisinin amatör Spor kulüplerine yaptığı yardımın spor kulüpleri ve vatandaşlar tarafından adaletsiz olarak görülüyor. Konu ile ilgili sözlerini sakınmayan Eski Belediye Başkanı Önder Adar ‘Soma Belediyesi bütçesinden ayrılan para amatör spor kulüplerine adaletli biçimde dağıtılmalıdır. Ortada büyük bir haksızlık vardır’dedi.

 

 

Soma Belediyesi meclis kararı ile Soma’da bulunan Amatör Spor Kulüplerine yardım kararı aldı.

 

Alınan karar ile Somaspor 220 bin, Sotesspor 20 bin, Soma Zaferspor ve 301 Karaelmasspor kulüplerine 5’er bin, Soma Tekwando’ya ise 3 bin TL destek verilmesi oy birliği ile kabul edildi. En büyük payın Somaspor’a verilmesi ise tepkilere neden oldu. Altyapıya önem veren Sotesspor ve  Soma’nın adını farklı alanlarda duyurmayı başaran Zaferspor’a verilen ücretler haksızlık olarak görülürken Soma Belediyesinin altyapıyı ödüllendirme yerine cezalandırdığı belirtildi.

Tepkinin en büyüğünü ise eski Belediye Başkanı Önder Adar gösterdi. Adar ‘Adaletsiz ve son derece haksız bir karar olmuş, Soma Belediye Meclisinin aldığı hatalı karardan bir an önce dönmesi gerekiyor’dedi.

Eski Belediye Başkanı Önder Adar açıklamasında ‘Soma Belediyesi, Meclis kararı ile ilçemizdeki Amatör Spor Kulüplerine yardım kararı almış. Bence son derece doğru bir karar almış belediyemiz ve kulüplerimiz için hayırlı olsun diyorum. Ama ortada büyük bir haksızlık var. Somaspora 220 milyar verilirken, aynı belediye Soma Sotesspora 20 milyar vermeyi uygun bulmuş. İşte bu yanlış dağılım, adaletsiz ve son derece haksız bir karar olmuş. Yine diğer altyapı ve bayanlara yönelik faaliyet gösteren ve de tekvando branşında bizleri en iyi şekilde temsil eden amatör kulüplere ise 3-5 milyar lira layık görülerek adeta sus payı verilmiş. Oysa altyapı bu işin en önemli kısmıdır ve 5 milyar para uygun görülerek alt yapı ödüllendirilme yerine resmen cezalandırılmıştır. Bu hatadan derhal geri dönülmeli, iyi niyetle bütçeden ayrılan bu para Somanın kulüplerine adaletli biçimde dağıtılmalıdır. Somaspora belediyenin bütün faaliyetlerinden örneğin ruhsatlardan da, ciddi paralar alındığı haberleri gelmektedir. Somasporumuz bu yolla rahatlatılma yoluna gidilmiştir. Böyle olunca hiç olmazsa bu Meclis kararı ile dağıtılacak 250 milyar, kulüplerimize adaletli dağıtılırsa çok iyi olacağı kanatindeyim..

Özellikle geçmişte Soma Belediyesine bütün imkanlarını sunan Termik Santralimizin takımı olan Soma Sotesspora, bu yapılan haksızlığa ve altyapı amaçlı diğer kulüplerimize yapılanları bir haksızlık ve vefasızlik olarak düşünüyor;

Soma Belediye Meclisimizi almış oldukları bu hatalı kararı düzeltmeye davet ediyorum’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!