Soma Karaelmas Gazetesi

Güvenin adı,Soma Fen Lisesi

Güvenin adı,Soma Fen Lisesi
4.220 views
20 Kasım 2017 - 7:44

Soma Fen Lisesi kantininde öğrenciler aldıkları ürünün ücretini kasaya bırakıp gidiyor. Kantincinin olmadığı kantinde 2 aydır devam eden uygulamada hiç açık çıkmaması başta okul yönetimi olmak üzere velileri de gururlandırıyor.

Öğrencilere olan güvenin sözde kalmayıp hayata geçirildiği yer olan Soma Fen Lisesi’nde 2 aydır devam eden uygulama görenleri gururlandırıyor. Sorumluluk bilincinin aşılanması amacı ile yapılan kantincisiz kantin uygulaması 2 aydan beri sorunsuz bir şekilde ilerliyor.

Zilin çalması ile birlikte kantine giden öğrenciler aldıkları ürünlerin paralarını kutulara bırakırken para üstünü de almayı ihmal etmiyor. Okulun açıldığı günden itibaren yapılan kantincisiz kantin uygulaması bugüne kadar hiç açık vermedi.

Kantin kadar kantin camında yazan yazılar da dikkatleri üzerine çekiyor.’ Bu Kantinin anahtarı hepimizdedir’, ‘Bu kantinin sahibi biz öğrencileriz’, ‘Farkındayız bu kantinde bizleri kimse denetlemiyor’, ‘Birbirimizden hiç şüphe etmedik’ gibi yazılarda öğrencileri motive ediyor. Okul yönetiminden bu güzel uygulama ile ilgili yapılan açıklamada ‘

Ülkemizde son yıllarda önemli yer tutan değerler eğitimi etkinlikleri kapsamında Soma Fen Lisesinde öğrencilere sorumluluk bilinci aşılanması amacıyla başlatılan Kantincisiz Kantin uygulaması 2 aydır başarıyla devam ediyor. Okul kantininden alışveriş yapan öğrenciler aldığı ürünlerin ücretini kantin kasasına kendileri bırakıyor. Okul personelinden kimsenin de bulunmadığı kantinin düzenlemesini sadece gönüllü öğrenciler yaparken, kantinin başlangıcından beri sorunsuz çalışması bizleri de gururlandırıyor’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!