https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

‘Görev verilirse, yaparım’

‘Görev verilirse, yaparım’
1.303 views
04 Temmuz 2017 - 7:38

Soma Maski Koordinatörlüğüne getirilecek söylentilerine Ünsal Uzunyılmaz birinci ağızdan cevap verdi. Kendisine görev verilirse yapacağını dile getiren Uzunyılmaz ‘Siyasi görüşümde  görev alınmaz verilir düsturu hakim olmuştur’ dedi.

 

Soma Maski Koordinatörlüğü için adının geçtiği söylentilerine cevap veren Cenkyeri eski Belediye Başkanı Ünsal Uzunyılmaz kendisine böyle bir görev verilmediğini belirtti. Uzunyılmaz ‘ortalık karıştırmak yerine görevde olan arkadaşımıza destek olarak yardımcı olmalıyız’dedi.

Uzunyılmaz MHP Eski İlçe Başkanı Vedat Erdem tarafından gündeme getirilen konuya ilişkin yaptığı açıklamasında ‘Son günlerde Soma kamu oyunda sıkça konuşulan ve geçen hafta içerisinde Soma MHP eski ilçe başkanı sayın Vedat Erdem’in kendi sosyal paylaşım sitesinde benim herhangi bir bilgim olmadığı halde  Soma MASKİ’de koordinatör olarak göreve gelmemle ilgili kendi fikirlerini yansıtan bir yazıyı paylaşmış ,  bir süre sonrada yazıyı sayfasından kaldırmıştır. Ne böyle bir yazıyı neden yazdığı, nede neden kaldırdığı ile ilgili bir bilgim yok. Ancak bu yazının yankıları hala devam etmektedir. Bu yazıdaki şahsımla ilgili yazılanlar sayın Vedat Erdem’in  Şahsi düşüncesidir. Kendisinin de ifade ettiği gibi bir çok konuda kendisi ile hem fikir olmadığımızda Soma kamu oyunca zaten bilinir. Tabi yinede samimiyetine inanmak isteyerek kendisine olumlu düşüncelerinden dolayı teşekkür etmek isterim. Bu yazıya yapılan olumlu yada olumsuz görüşlere saygı duyuyorum.

Soma kamu oyunda bu paylaşım çokça konuşulunca ve muhatabı da ben olduğum için Konu ile ilgili  bir açıklama yapmam konusunda gerek partili arkadaşlarımın gerek MASKİ Soma’nın gerekse Soma basınının ve kamu oyunun  yoğun talebi olmuştur. Ben de, ben gerek duyarsam açıklama yapacağımı geçen hafta belirtmiştim. Çünkü ben vereceğim kararlarda ikinci ve üçüncü şahısların istekleri doğrultusunda hareket etmem. Bugün de bu açıklamayı kendim istediğim için kamu oyunla paylaşıyorum. Umarım aydınlatıcı ve anlaşılır olur.

Benim Maski Soma koordinatörlüğü ile ilgili bir görev talebimin  olmadığını tüm çevrem bilmekteyken, Vedat beyin paylaşımından sonra olumlu yada olumsuz düşüncede olanlar bir sürü şey yazdı konuştu. Üzerine basa basa tekrar edeyim benim siyası anlayışımda her dönemde de görev alınmaz verilir düsturu hakim olmuştur. Hiç bir mevki ve makama gelmek için çaba sarf etmem, kulis yapmam, birilerini aracı koymam, birilerini basamak yapmam el etek hiç öpmem. Geldiğim makamı da, kendim yada yakınlarıma menfaat sağlama aracı hiç yapmam yapanlarla da sonuna kadar uğraşırım. Bunu beni tanıyan herkes bilir. Bu dünde böyleydi bugünde böyle, yarında böyle olacaktır.

Bugün bizlere düşen bu görevin başında bulunan değerli kardeşimize destek olmak eksiği kusuru varsa tamamlamaktır, yardımcı olmaktır. Ancak Bu görevdeki değerli kardeşimiz kendi isteği ile ayrılır yada Manisa Belediyesi Soma’da başka bir tasarrufta bulunmak ister görev değişikliği düşünür bana da  bu görev tevdi edilirse Somamız ve partim  için tüm bilgi, birikim ve tecrübemi aktarmam konusunda bir tereddüt yaşamam.

Şimdi bu vesile ile aslında bazı konuları da siz basın mensuplarına değerlendirmek isterim. Ünsal Uzunyılmaz’ı hem tanımayanlar tanımış olur hemde arkamdan ileri geri gerekli yada gereksiz kişilerin yapmış olduğu siyasi eleştirilere de bir cevap olur.

Bu paragrafta yazacaklarım, benim böyle bir göreve getirilme ihtimalime karşı olanlar içindir. Ünsal Uzunyılmaz kimdir böyle bir göreve layık değildir diyenlere tekrar bir hatırlatalım ki tanıyanlar tekrar hatırlasın tanımayanlar daha iyi  tanısınlar. Benim böyle bir göreve layık olmadığımı Vedat beyin sayfasına yorum olarak yazanlar, yada ulu orta orada burada konuşanlar önce bir aynaya baksınlar sonra bu yazdıklarımı dikkatle bir kaç kez okusunlar. Uzunyılmaz Eskişehir Anadolu Üniversitesi yerel Yönetimler bölümünü bitirmiştir. Çalışma yaşantısına İlk okul öğretmenliği görevi ile başlamış ve İlk emekli sandığı sicilini de Milli Eğitimden almıştır. Sonra Soma E.L.İ Müessese Müdürlüğünde 11 yıl idarecilik yapmış ve bu dönemde Türkiye den uluslar arası sendikalar birliği(İLO) ve TKİ’nin Türkiye’den Japonya ya göndereceği iki kişiden birisi seçilmiştir.Soma sürücü  kurslarında 5 yıl boyunca da öğretmenlik görevinde bulunmuştur. 1994 yılında Cenkyeri MHP belde teşkilat başkanlığına,1995 yılında Soma bölgesinde MHP den ilk kez Cenkyeri Belediye Başkanı olarak seçilmiştir.Bu görevi üç dönem yani yaklaşık 15 yıl başarı ile sürdürmüştür.Görev yaptığı sürece hiç bir usulsüzlüğün içinde olmamış ne yargılanmış nede görev sürecinde ceza almıştır. Sayın genel başkanımız sayın  Devlet Bahçeli’nin bizzat ağzından Soma ve bölgede MHP’nin  yükselmesindeki olumlu çalışmaları takdir edilmiştir. 15 yıllık başarılı hizmet süresinde Uzunyılmaz , dönemin 453 Belediye Başkanı ile temsil edilen Ege Belediyeler birliği 7 kişilik yönetim kadrosunda asil görev almış ve Manisa eski Belediye Başkanları sayın Bülent Kar ve Adıl Aygül döneminde bu görevi 10 yıl boyunca başarı ile  sürdürmüştür.O dönemde Türkiye Belediyeler Birliğinin  Manisa’da ki 10 meclis üyesinden biridir.. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Marmara Belediyeler birliği, Bakırçay Belediyeler Birliği, Akdeniz Belediyeler Birliği ve merkezi İstanbul’da olan Türk Dünyası Belediyeler birliklerinde görev almış, Ankara’da kısa adı MİSK  olan mahalli idareler sendikasının  yönetiminde görev almıştır. 2004-2005 yıllarında Türkiye’nin en başarılı 4 Belde Belediye Başkanından biri olarak seçilmiş ve dönemin  İçişleri Bakanı AKP’li Abdülkadir Aksu dan Kıbrıs’ta başarı ödülünü almıştır.

2009 yerel seçimlerinde  MHP Soma Belediye Başkan adayı olmuş Soma  MHP’nin o günkü parti içi muhalefetine rağmen 2004 seçimlerinde almış olduğu oyu % 300 arttırmıştır. 2009 yılı ortalarında ekonomik olarak zor duruma düştüğünden partisine zarar vermemek adına MHP den istifa etmiş ve o tarihten sonra hiç bir siyasi partiye üyeliği  söz konusu olmamış ve geçen aylarda tekrar MHP üyeliğini yenilemek için müracaat etmiştir..

Şimdi sahsıma atacak çamur bulamayanların böyle bir göreve gelmemin uygun olmayacağı ile ilgili manidar söylemleri 2014 seçimlerinde adımın DSP ile anılması ve o dönemde DSP den Soma adaylığımın gündeme gelmesi ile ilgili akıllarınca beni yıpratmaya çalışmalarıdır… Bu doğrudur MHP dışında o dönemde DSP ve bir çok siyasi partiden belediye başkanlığı adaylığı için teklif aldım. DSP Genel Başkanı Mahsun Türker bey üç beş kez  özel telefonundan  bizzat beni arayıp Soma’da o dönem beraber çalışmak istediğini söyledi. Seçimler öncesi bir  süre bu konuyu değerlendirdim. Bu konu basına da yansıdı. Ancak ne DSP nin kapısından içeri girdim ne üye oldum nede adaylığı kabul ettim. Kendilerine beni onurlandırdıkları için teşekkür edip ülkücü ve MHP li, kimliğimin bu görevi kabul etmeme mani olduğunu dile getirerek aday olmaktan vazgeçtim.

Durum böyle iken beni bu konuda yargılayan zatı muhteremlere şunu hatırlatmak isterim.2004 Kırkağaç  MHP Belediye Başkan adayı değerli kardeşim okul arkadaşım  sayın Ali Rıza Duman’dı 2009 yılında İse bu değerli kardeşim DSP ye üye oldu ve DSP  den Kırkağaç Belediye Başkan adayı oldu ve DSP’nin  adına secim süreci boyunca çalışmalar yaptı. (Adı geçti demiyorum dikkat edin DSP’nin resmi adayı oldu.) Yıl 2014 bu değerli arkadaşımız tekrar MHP’nin Kırkağaç adayı gösterildi. Seçimden sonra ise Kırkağaç Maski’nin başına getirildi ve başarı ile bu görevi devam ettiriyor. Bunlar siyasette gayet normal şeyler parti böyle karar vermiş herkes saygı duymalı.. Dolayısıyla eleştiri yaparken biraz daha akılcı olmakta bilinçli yazmakta  fayda görüyorum..

Ben eski defterleri açmak istemem ama gerek duyarsam da kalemimin keskin yüzünü kullanmaktan kimse hiçbir güç beni alı koyamaz. Hakkımda haksız eleştiri yapanlar benden uzak olsun bende zaten onlarla aynı yolda ne dün nede bugün olmam. Mutlaka gerçek yüzlerini bir gün herkes anlayacaktır. Çamur at izi kalsın diyorsanız unutmayın o çamur bir gün sizinde suratınıza yapışır.

 

Son olarak Maski Soma ile adımı ilişkilendirilmesi durumu uzun bir zamandır konuşulan bir konu, fakat  benim böyle bir göreve gelme adına yaptığım hiç bir çalışma ve görüşmem olmamıştır.

Manisa Büyük  Şehir Belediye Başkanı sayın Cengiz Ergün’e ilk seçildiğinde hayırlı olsun ziyaretinde bulundum, o günden sonra kendisi ile ne yüz yüze nede telefonla görüşmedim.. MHP Genel Merkez, Soma ve İl teşkilatı dahil olmak üzere,  Maski Manisa Genel Koordinatörü dahil bu konu ile ilgili hiç kimse  ile temasım söz konusu değildir.

Bu vesile İle böyle bir göreve gelmem konusunda beni arayarak yada bizzat desteklerini dile getiren tüm teşkilat mensuplarına değerli Somalı dostlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyor, bugün görevleri başında olan değerli arkadaşlarıma başarılar diliyor, siz basın mensupları ve değerli Somalılara saygılarımı sunuyorum.’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!