Soma Karaelmas Gazetesi

‘Görenden Alınan Okul Müdürlerinin Yanındayız’

‘Görenden Alınan Okul Müdürlerinin Yanındayız’
1.374 views
28 Ağustos 2014 - 7:20

Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmelik ve Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilme Kılavuzu doğrultusunda Soma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmede 14 Okul Müdürü 75 puan altında kalarak görevden alınmıştır.
Görevden alınan Okul Müdürleri, Türk Eğitim Sen Başkanı İlhan KIRBAÇ, Aktif Eğitim Sen Temsilcisi Uğur ONAK, Eğitim-İş Başkanı Eyüp ÇORUK ve Eğitim Sen temsilcisi Hayati FİDAN ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne giderek Bilgi edinme Yasası çerçevesinde değerlendirme formları ile ilgili dilekçe verdiler.
Sendika temsilcileri yapılan bu hukuksuz ve adaletsiz değerlendirme sonucunda görevden alınan okul Müdürlerinin yanında olduklarını ve Okul Müdürlerine her türlü desteği vereceklerini, yapılan bu uygulamanın tamamen siyasi ve ideolojik olduğunu belirttiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!