Soma Karaelmas Gazetesi

GÖKTAŞ KİRAZI GÖRÜNTÜSÜ VE TADI İLE DİKKAT ÇEKİYOR

GÖKTAŞ KİRAZI GÖRÜNTÜSÜ VE TADI İLE DİKKAT ÇEKİYOR
2.876 views
17 Temmuz 2013 - 1:18

Kaymakam Abdülkadir Karataş İlçe Gıda, tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Kaya ile birlikte kirazı ile meşhur olan Göktaş köyünü ziyaret etti.

 

Ziyaretler sırasında Göktaş köyünden olan Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Erol Saygılı’da bulundu. Köy muhtarı Bahri Yılmaz ile sohbet eden Karataş Yılmaz’ın ısrarı üzerine kiraz bahçesine girdi. Karataş kiraz ağacın altına geçerek dallardan kopardığı kirazları yanındakilere ikram etti. Kirazların kalitesine ve güzelliğine hayran kalan Kaymakam Abdülkadir Karataş Köy Muhtarı Bahri Yılmaz’a kirazların bakımına dikkat etmesinden ve özen göstermesinden dolayı teşekkür etti. Karataş ‘ Köyümüzde yetiştirilen kirazlar ihraç edilecek cinsten kirazlar. Muhtarımız makama gelip sürekli dalında görmemizi istiyordu. Bizde bugün fırsatını bulduk. Ziyaret ettik. Kirazlarımızın üzerlerinde hiçbir lekenin olmayışına da seviniyorum. Köylere Hizmet Götürme Birliği ve ilçe Gıda, tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ortaklaşa olarak bu köyümüzde 1500 ağacın kiraz aşısı yapıldı. Ben bir çok yerde kiraz gördüm fakat bu köyümüzün kirazı gibi kiraz görmedim’dedi. Karataş İlçe Tarım Müdürü İsmail Kaya’ya bu köyün toprağı kiraz yetiştiriciliği için uygun bu bakımdan her ne pahsına olursa olsun bu köyümüze bu meyveyi yaygınlaştıralım. talimatı verdi.

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 

   “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

 

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cemil Meriç’ten 2 ayrı gezi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Fatma Aliye İstanbul’da
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP’den Tes-İş ziyareti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!