Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

“Girişimcilik Kursu” Açılıyor

“Girişimcilik Kursu” Açılıyor
1.372 views
21 Nisan 2014 - 7:01

Türkiye İş Kurumu Soma Hizmet Merkezi, KOSGEB ve Soma Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile “Girişimcilik Kursu” açılacak.
2 dönem toplam 50 kişi olmak üzere açılacak olan Girişimcilik Kursuna başvurular İş Kur Soma Hizmet Merkezine yapılacak. Başvuranlar arasından seçilecek girişimci adayları Celal Bayar Üniversitesi Soma Meslek Yüksek Okulu eğitim salonunda düzenlenecek seminerlerde eğitim alacak.
Çalışmayan ve emekli olmayan kursiyerlere günlük 20 TL ücret ödenecek olup, kurs boyunca iş ve meslek hastalığı sigorta primleri yatacak.
Program bitiminde başarılı olan katılımcılara katılım belgesi verilecek ve bu belge KOSGEB desteklerinde (30.000 TL hibe, 70.000 TL geri ödemeli) kullanılan belge niteliğindedir.
Başvuru Şartları:İşkur portal sisteminde başvuruda bulunmak,18 Yaşını doldurmak, çalışan ve emeklilerde başvurabilir. Girişimci seçmeleri için tarih daha sonra bildirilecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!