Soma Karaelmas Gazetesi

Gıda İşletmelerine Son Uyarı

Gıda İşletmelerine Son Uyarı
1.650 views
12 Aralık 2014 - 9:07

Gıda Güvenliği Bilgi Sistemine kayıt yaptırmayanlara ağır para cezaları kapıda. 31 Aralık’a kadar İşletme Kayıt Belgelerini almayan Gıda İşletmelerine ciddi para cezaları gelecek.
Ağır Para Cezasına karşı son uyarı yapıldı. İşletme Kayıt belgesi almayan gıda işletmeleri için Son Başvuru tarihi 31 Aralık olarak açıklandı. Son güne bırakmadan Gıda İşletmelerinin İşletme Kayıt Belgelerini yaptırması gerekiyor. Konu ile ilgili olarak Soma Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü İsmail Kaya uyarılarda bulundu.
Kaya ‘Gıda Satış ve Toplu Tüketim Yerleri !!!!!!
İşletme Kayıtlarınızı Yaptırmayı Unutmayınız ….
5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu ve bu kanuna dayalı olarak yürürlüğe giren ilgili yönetmelik ve talimatlar çerçevesinde, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı nezdinde faaliyette bulunan GGBS’ye (Gıda Güvenliği Bilgi Sistemi) ilçemiz merkez ve köy/mahallelerinde faaliyette bulunan her türlü Gıda Satış ve Toplu Tüketim Yerlerinin GGBS’ne (Gıda Güvenliği Bilgi Sistemi) kayıt yaptırma zorunluluğu doğmuştur.
Aksi halde,5996 sayılı kanun kapsamında kayıt yaptırmamak suçundan, İdari Para Cezası ile karşı karşıya kalacaklardır.
Bu sebeple, ilçemiz merkez, köy/mahallelerinde faaliyette bulunan, Gıda Satış ve Gıda Toplu Tüketim işletmelerinden henüz “İşletme Kayıt Belgisi” almamış olan işletmelerimiz, 31 Aralık 2014 tarihine kadar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüze gelmeleri ve İşletme kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir.
İşletme Kayıtlarını Yaptırması Gereken İşletme Türleri ise aşağıda belirtilmiştir;
Bakkal-Market, Manav, Kasap, Şarküteri, Balıkçı, Kuruyemişçi, Unlu Mam. Satış Yeri, Aktar, Mandıra ürünleri satışı yapan işletmeler, Şekerlemeci, Pazar, Büfe, Gıda Toptancısı, Hareketli Taşıt Araçları, Gıda İle Temasta Bulunan Madde ve Malzeme.satışı ve üretimi yapan işletmeler, Lokanta-Restaurant, Fast-Food Kafeterya v.b, Dönerci, Kahvehane-Çay Ocağı, Okul, Hastane v.b.işletmelere  ait Kantinler, Okul, hastane v.b. işletmelere ait Yemekhane, Otel, Dinlenme Tesisleri, Gazino-Birahane v.b.işletmeler…
Ayrıntılı Bilgi için Soma İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nü arayarak 6132063’lonu telefondan bilgi alabilirler.’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!