https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Gıda Çalışanlarını Eğitimden Geçiriyor

Gıda Çalışanlarını Eğitimden Geçiriyor
1.330 views
21 Ocak 2014 - 12:31

20 Ocak saat 20:00 da Soma Mesleki Eğitim Merkezinde başlatılan kursla bu kez işyeri sahipleri ve çalışanları HİJYEN eğitiminden geçiriliyor.
Kantinciler, Balık ve Deniz ürünleri satanlar, Şarkütericiler,  Süt ürünleri işletmecileri, Zeytin ve zeytinyağı üretici ve işleticilerinin ve çalışanlarının tamamının eğitimden geçirileceği kursun ilki başlatıldı.
Soma Kaymakamı M. Bahattin Atçı’nın açılışını yaptığı kursa, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy, Şube Müdürü Mustafa Dikici Oda temsilcilerinden Berberler oda başkanı Ali ÖRS katıldı.
Soma Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Samih İLİ kursiyerlere kurs hakkında bilgi vererek, şunları kaydetti:
“5 Temmuz 2013 tarihinde Sağlık Bakanlığı, İçişleri bakanlığı, Gıda tarım ve hayvancılık bakanlığınca yürütülen yönetmelik Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiş olup, Müteakibinde ise Soma Mesleki eğitim olarak Esnaf ve Sanatkarlar odasına, Ticaret ve Sanayi odasına ve diğer dernek gibi kuruluşlarla irtibata geçilerek yönetmelik hakkında bilgi verilmiş ve üyelerin gerekli yönlendirilmeleri yapmaları sağlanmıştır.
Daha sonra 13/12/2013 tarihinde Milli Eğitim Müdürümüz başkanlığında Sağlık Md. İlçe Tarım Md. Oda temsilcilerinin katılımıyla toplantı yapılarak gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır.
Yazılı basın ve Belediye anonslarıyla halkımıza ulaşılmaya çalışılmış olup kurs başvuruları alınmaktadır. Başvurunun yoğun olduğu alanlardan biri olan pazarlama-perakende alanı hijyen eğitimine bu akşam başlıyoruz. 2 ün sürecek olan kurs esnafımızın işlerini bitirip yetişebilmesi için bu saatlerde yapılmakta.
Bu kurs şu açıdan önemli gelişen dünyayla birlikte hastalıklar ve mikroplarda direnç kazandığı düşünülürse, Sizler temizliğin daha bilinçli yapılmasının gerektiği, koruyucu önlemlerin anlatıldığı bu konularda bilgilerinizi artıracaksınız. Aldığınız bu eğitimlerinizi belgelendirerek Yönetmeliğin 5. Maddesinde belirtilen belgesi olmayan kişiler çalışamaz ve çalıştırılamaz hükmü gereğince yükümlülüğünüzü yerine getirmiş oluyorsunuz.
Bu kursta temizliği sizlere öğreteceğiz demiyoruz, çünkü zaten dinimiz bizlere temizliği emrediyor ve Peygamber efendimizin sünnetinde olan temizlik konusunda örnek davranışlarıyla büyüdük ve toplum olarak temizliğimize dikkat etmekteyiz. Bu kursta temizlik yaparken ölçülü olma, çevrenin de dikkate alınması, kendimizi temizlerken çevreyi kirletmemenin önemi gibi hususlar Alanında uzman sağlık görevlilerimizce anlatılacaktır. Bu kursun verilmesinde gönüllü olan İlçe Sağlık Müdürü Mustafa BABACAN’ a teşekkür eder, hepinize hayırlı olmasını dilerim” dedi.
Kaymakam M. Bahattin Atçı, “Hijyenin ve bu kursun önemini anlatarak, bu kursu yalnızca işyeri sahipleri değil, tüm çalışanların alması gerektiğini temizliğin herkes tarafından titizlikle uygulanması gerektiğini vurgulayarak işyerlerinde yapılan ve karşılaşılan hatalardan örnek verdi. Hijyeni toplum olarak özümsemeli ve sunduğumuz hizmetlerde yansıtmalıyız” diyerek, kursiyerlere başarılar diledi.

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!