Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

‘Geç Kalma Genç Gel’

‘Geç Kalma Genç Gel’
1.122 views
14 Ekim 2014 - 7:16

Camiler ve Din Görevlileri Haftasının bu yıl ki ana teması ‘Cami ve Gençlik’ olarak belirlendi. Tema ile birlikte bu yıl Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından ilk kez Cuma günü Cami ve Gençlik konulu hutbe okunacak.

Soma Müftülüğü tarafından Camiler ve Din Görevliler Haftası çerçevesinde etkinlikler devam ediyor. Camiler ve Din Görevlileri Haftası çerçevesinde yapılacak program hakkında açıklama yapan Soma Müftüsü Mehmet Karatuğ ‘Soma Müftülüğü, Eğitim, İrşad, İnşaat faaliyetlerinin yanında Sosyal ve Kültürel aktiviteler alanında da hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor.

Camiler haftasının bu yıl ki ana teması ise ‘Cami ve Gençlik’ olması nedeni ile ‘Geç kalma genç gel, şehrin kalbinde buluşalım’ vb. şeklindeki mesajlar ön plana çıkıyor.

Hafta münasebeti ile camilerimizin mahalli imkanlar Belediye, Muhtarlık Dernekler devreye sokularak temizlik ve bakımı yapılmaktadır.

Hafızlık sınavını kazanan 10 kız öğrencimizin hafızlık merasimi ile başlayan hafta programı 14.10.2014 Çarşamba günü Ulu Cami (Parkaltı) avlusunda Kan ve Organ Bağışı kampanyası ile devam edecek, ayrıca her yıl olduğu gibi bu yıl da Cezaevi ve Soma Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ziyaret edilecek.

17 Ekim Cuma günü ise Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri camimizda Cami ve Gençlik konulu hutbe okuyacaklar, aynı gün ulu camiide hatim ve mevlid programı icra edilecek.

Camiler ve Din Görevlileri haftası 18 Ekim Cumartesi günü Gündüz Beder Kültür Merkezinde 14.30’da yapılacak Tasavvuf Musikisi Konseri ile sona erecek.’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!