Soma Karaelmas Gazetesi

MESLEKTAŞIMIZA YAPILAN ŞİDDETİ KINIYORUZ
993 views
29 Haziran 2020 - 13:27

Manisa Çalışan Gazetecileri Derneği Başkanı Turgay Duyar, dün gece meydana gelen fabrika yangını sırasında Anadolu Ajansı Manisa Bürosu çalışanlarına yapılan saldırıyı kınadı.
Manisa Organize Sanayi Bölgesindeki bir tesiste çıkan yangını ve söndürme çalışmalarını haberleştirmek için olay yerine giden Ajansı Manisa Muhabiri Ahmet Bayram dün gece bazı vatandaşlar tarafından görüntü alması engellenmiş ve darp edilmişti.
Olayı kınadıklarını belirten Manisa Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Duyar, “Manisa basınına yapılan saldırı, tüm basın camiasını derinden yaralamıştır. Haber yapmak maksadı ile olay yerine giden derneğimiz üyesi olan AA Muhabiri Ahmet Bayram’a çekim yaptığı sırada saldırılmış, görüntü alması engellenmeye çalışılarak sonunda darp edilmiştir. Manisa basınına yapılan saldırı, tüm basın camiasını derinden yaralamıştır. Bu maksatla meslektaşımıza yapılan bu acımasız saldırıyı şiddetle kınıyor, meslektaşlarımıza ve çalıştıkları kurumlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.” dedi.
Dernek Başkanı Duyar, AA Muhabiri Ahmet Bayram’ın darp raporu alarak, kimliği tespit edilen şahıstan davacı olduğunu sözlerine ekledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!