Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Gap Projesi Soma’da Hayat Buluyor

Gap Projesi Soma’da Hayat Buluyor
2.648 views
02 Ekim 2014 - 7:02

Güneydoğu Anadolu Projesi Doğu’dan sonra ilk kez Soma’da uygulanmaya başlanacak. Doğu’da uygulanan proje kapsamında Çocuk Gelişim Merkezi’nin 15.si Soma’da açılacak. Gap Projesi ile ilgili Soma Belediye Meclis Toplantı Salonunda Okul Müdürleri ve öğretmenlerin katılımı ile toplantı yapıldı.

Toplantıda bilgi veren  Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı ‘GAP İdaresi Başkanlığı ve Pepsi-Co Türkiye işbirliği ile 2003 yılından bu yana uygulanmakta olan “GAP-Cheetos Çocuk Gelişim Merkezleri” Projesi kapsamında Soma ilçesinde bir Merkez açılıyor. Merkez açılmasına ilişkin işbirliği protokolü GAP İdaresi Başkanlığı ve Soma Kaymakamlığı arasında imzalandı ve Merkezin açılması çalışmalarına başlandı. Soma’da uygulanacak bu proje ile çocuklarımızın eğitimlerine katkı sağlamak amaçlanıyor’dedi. Proje hakkında bilgi veren Çocuk Gelişim Merkezi Soma Koordinatörü Zeliha Ergene ‘ Bu yıl yapılan eğlencelerine bizlerde katıldık. Proje kapsamında çocuklara eğitimler veriliyor. Öğrencilerden gelen talepler doğrultusunda kurslar açacağız. yaz ve kış boyunca okul dışındaki zararlı alışkanlıklardan çocuklarımızı uzak tutmak amaçlandı. Merkezimizin bütün malzeme ve bütçesi sponsorumuz ve Gap idaresi tarafından karşılanıyor. Öğretmenlerimizin okul dışında bu merkezimize destek vermelerini ve burada görev yapan öğretmenlerimize de ek ücret ödenecek’dedi.

Projeyi Anlatan Selami Özdemir ‘Proje için Batman ve çeşitli yerlerde incelemelerde bulunduk. Çocuk Gelişim Merkezimiz 11 Kasım’da açılması planlanıyor. İlerleyen yıllarda da bayanlara yönelik Çatom Merkezini açmayı düşünüyoruz’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!