Soma Karaelmas Gazetesi

Galip Canlar Ortaokulu Oldu

Galip Canlar Ortaokulu Oldu
3.336 views
13 Mart 2014 - 7:38

Ortaokullar arası bilim ve genel kültür yarışması Linyit Lisesi Kapalı Spor Salonunda yapıldı. 16 okulun yarıştığı yarışmada ise Canlar Soma’yı temsil etme hakkını kazandı.
Merkez, Belde ve köylerden toplamda 16 ortaokulun yarıştığı bilgi yarışması kıran kırana geçti. Şube Müdürü Mehmet Yurdadur’un yanı sıra İlçe yürütme kurulu, çevre lise ve ortaokul müdürleri, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı. Jüri üyeleri tarafından zarflardan seçilen sorular öğrencilere yöneltildi. Ortaokul 6,7,8. sınıf öğrencilerine yönelik hazırlanan toplamda 20 sorunun sorulduğu bilgi ve genel kültür yarışmasının ilk türkçe sorusunda bir çok okul yanlış cevap vererek aradaki puan farkının açılmasına neden oldu. 1. Canlar Ortaokulu olurken 2. ve 3.lük için altın sorular soruldu. 13 Eylül Ortaokulu 2. olurken Madenciler Ortaokulu ise 3. oldu. Ortaokullar arası düzenlenen yarışmada Soma’mızı Manisa’da temsil etme hakkını ise 1. olan Canlar Ortaokulu kazandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!