https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Futbol Tarihi Kitap Oldu

Futbol Tarihi Kitap Oldu
718 views
27 Temmuz 2017 - 8:27

Soma’nın Futbol tarihi Soma Belediyesi ve eski Belediye Başkanı İsmail Ergün’ün 1,5 yıllık çalışması sonucu kitap oldu. Kitap baskısının  tamamlanmasının ardından Soma Belediyesinde basın mensuplarına ve Soma halkına tanıtıldı.

 

Belediye Encümen Toplantı Salonunda yapılan ‘Soma’nın Futbol Tarihi’ adlı kitabın tanıtımına Belediye Başkanı Hasan Ergene, Eski Belediye Başkanı İsmail Ergün, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Demiraslan, Ak Parti İlçe Başkanı Şeref Kavruk, Belediye Meclis Üyesi Mehmet Ali Aksoy ve Soma’da futbola gönül veren Erman Güracar, Mustafa Şen, Ramazan Çapar katıldı.

Tanıtımda konuşan Belediye Başkanı Hasan Ergene ‘ Eski Belediye Başkanımız İsmail Ergün yaptığı kapsamlı çalışma sonucunda Somamızın Futbol tarşhi yazılmış oldu. İsmail Beye teşekkür ediyorum. Belediye olarak basılması için meclisimizden yetki aldık. Netice de kitabımız basılıp hazırlandı ve elimize geçti. Soma’nın futbol tarihini merak edenler Soma’da spora katkı veren hemşehrilerimizi görmek isteyenler, Bu şehrin tanıtımı için ter dökenler artık unutulmayacak. Şehrimizin tarihine geçmiş oldular. Tarihe not düşerek bunu belge haline dönüştürmüş olduk. Arzu edilen bütün hemşehrilerimizde temin edebilsinler diye yeteri kadar basıldı. Belediye meclisimizin belirlediği cüzi bir para karşılığında Soma Belediyesinden temin edilebilir. Önemli bir iş yapıldığını düşünüyorum. Değerli başkanıma bu özverili çalışmasından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.’dedi.

İsmail Ergün ise ‘Yaklaşık 1,5 senelik bir çalışma ile bu zamana geldik.  Kitap hazırlanırken çeşitli kuruluş ve kişilerden faydalandım. Ancak bir üzüntümü de ifade etmek isterim ki maalesef Soma’da spora ve futbola hizmet ettiğini zanneden zevatlar kitap için  yardımda bulunmadı. Gene de teşekkür ediyorum. Katkıda bulunanlara ise kalbimden teşekkürü bir borç biliyorum. Boş duran bir insan değilim. Araştırma içindeyim. Kendi arşivimde bulunan belge ve fotoğrafları öldükten sonra mezarıma götürmek istemiyorum. Bir sonraki nesil faydalansın diye çalışmalara devam edeceğim. İnşaallah yine Belediye Başkanım ve Belediye Meclis Üyelerimizin desteği ile Soma Maden ve enerji tarihi adlı kitapta önümüzdeki aylarda hizmetinizde olacak. Altyapısı hazır sadece dizaynı gerekiyor. Daha sonra da Soma siyasi tarihi adlı kitap ömrümüz yeterse bitirmeye çalışacağız.Bütün kitapların bitirilmesinde Sayın Hasan Ergene ve Belediye Meclisi üyelerimizin katkısı çok oldu. Şahsım adına çok çok teşekkür ediyorum. Kitabın hazırlanmasında 3 kardeşim, Ramazan Çapar, Mustafa Şen, Erman Güracar emekleri çok.’dedi.

Ramazan Çapar ‘Bu kitapta yer alanlar ve Soma sporuna katkı yapanlar artık unutulmayacak sözünüz çok önemliydi. Çok teşekkür ediyorum emeği geçenlere’dedi.

Erman Güracar ‘Yazılmış olan şey çok değerlidir. Bu kitap tarih boyunca Soma halkının Soma’ya hizmet eden insanların eline geçecek  o insanlar Soma şehrinin futbol tarihi hakkında fikir sahibi olacaklar. Bünyesinde 2 özel takımı barındıran bir ilçeydi burası. Türkiye’de ilk ve tek’dir.’dedi.

Mustafa Şen ‘Bu kitabın yazılmasında ve bu hale getirilmesinde emeği geçenleri tebrik ediyor, Genç nesillere örnek olmasını ümit ediyorum’dedi.

 

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!