Soma Karaelmas Gazetesi

Futbol Okulu Protokolü İmzalandı

Futbol Okulu Protokolü İmzalandı
1.228 views
27 Ağustos 2014 - 7:18

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından Soma’da yaptırılacak TFF Futbol Okulu için protokol imzalandı. Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Ege Linyit İşletme Müdürü Hakkı Duran ve TFF Başkan Yıldırım Demirören’in katılımı ile Soma’ya yapılacak olan futbol okulunun protokolü imzalandı.
TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyeleri, Soma’daki maden faciasında yakınlarını kaybeden ailelerine TFF Süper Kupa öncesinde Manisa Organize Sanayi Bölgesi Lokali’nde yemek verdi.
Yemekte, Soma’da TFF tarafından yaptırılacak futbol okulu için yer tahsisi töreni de yapıldı. Soma’da kurulacak TFF Futbol Okulu, Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyacak.
TFF İcra Kurulu Üyesi ve Profesyonel Kurul Başkanı Arif Koşar, yemekte yaptığı konuşmada, 3 ay önce Soma’da hayatını kaybeden 301 madenci anısına Manisa’da düzenlenen Süper Kupa maçı öncesinde ölen madencilerin aileleriyle yemekte bir araya geldiklerini belirterek, bunun Türkiye’nin birlik ve beraberliğin bir göstergesi olduğunu söyledi.
TFF’ye, Soma’da yapmayı planladığı spor yatırımından dolayı çok teşekkür eden Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, “Biz de müdürlük olarak yaz dönemi boyunca Soma’da çeşitli çalışmalar yürüttük. İlçedeki mevcut salon ve futbol sahasının daha iyi şartlara getirilmesi için adımlar atıldı. Hiçbir yatırım, hiçbir adım kaybedilen canlarımızı geri getirmeyecek. Ancak bizler uygulama ve karar mekanizmasında olan insanlar olarak sizlerin acılarını biraz azaltabilirsek, bundan mutluluk duymaya devam edeceğiz.”
Konuşmaların ardından Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Ege Linyit İşletme Müdürü Hakkı Duran ve TFF Başkan Yıldırım Demirören, futbol okuluna arsa tahsisi için hazırlanan protokolü imzaladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hava sıcaklığına dikkat!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dereceler Soma’nın
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kopya düzeneği ile yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Protokolden tam not
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kültür Evi Ödül alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuklar Doğada

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!