https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Filistin halkı yalnız değildir

Filistin halkı yalnız değildir
699 views
16 Mayıs 2018 - 7:40

Soma Sivil toplum örgütleri İsrail’in Gazze’deki katliamını protesto ederek Muhsin Yazıcıoğlu Kavşağı’ndan Cengiz Topel Meydanına kadar yürüdü.
Siyasi Parti temsilcileri, Sendikalar, Sivil Toplum Örgütleri ve Soma halkının katılımı ile yapılan yürüyüş Muhsin Yazıcıoğlu Kavşağı’ndan başlayarak Cengiz Topel Meydanına kadar devam etti. Sık Sık sloganlar atılan yürüyüşe ellerinde Filistin ve Türk Bayrakları ile katılan Soma halkı “Kahrolsun İsrail” diye bağırdı.
Soma halkı ve Sivil Toplum Örgütleri, ABD’nin İsrail büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması, İsrail’in Filistin topraklarını işgali ve işgalci İsrail’e bağlı güvenlik güçlerinin gerçek mermi kullanması sonucu Gazze sınırında 50’den fazla Filistinlinin hayatını kaybetmesini protesto etti.
İsrail’in saldırılarını protesto eden Soma halkı, Cengiz Topel Meydanına kadar yürüdü. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Ak Parti Soma Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Süleyman Allı tarafından basın açıklaması yapıldı.
Ak Parti Soma Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Süleyman Allı yaptığı basın açıklamasında, “İsrail’in şuana kadar 55 Filistinli kardeşimizin şahadeti ve yüzlerce masum kardeşimizin yaralanmasıyla sonuçlanan eylemlerini lanetliyoruz.
ABD ve İsrail’in coğrafyamızın gözbebeği ve barışın şehri olan mukaddes Kudüs’ü kana bulamasını, uluslararası hukuku vahşice çiğnemesini en güçlü şekilde lanetliyoruz. İsrail’e böyle devam etmesi halinde eninde sonunda akıttığı masum kanlarında boğulacağını bir kez daha hatırlatıyoruz.
Müslümanlar olarak Kudüs’ün namusunu korumak, tarihin bize yüklediği mukaddes bir sorumluluktur. Ümmetin onuru Kudüs’ün, bu tarz oldu bitttilerle işgal girişimine karşı Selahaddin Eyyubi gibi dimdik duracağız. Unutulmamalıdır ki, bölgenin huzur ve istikrarı ancak Kudüs’ün çok dinli, çok dilli, çok kültürlü çoğulcu yapısı korunduğu, Kudüs barışa kavuştuğu zaman sağlanabilir.
Bir kez daha güçlü bir şekilde haykırmaktayız ki, İsrail dünyanın gözü önünde apaçık bir soykırım gerçekleştirmektedir. Buna asla sessiz kalmayacağız. Kudüs Müslümanların kımızı çizgisi, insanlığın kadim silueti, bağımsız Filistin Devleti’nin başkentidir. Filistin ve Filistinliler asla yalnız değildir. Türkiye, Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde mazlumun yanında durmaya hakkın, adaletin ve vicdanın yılmaz savunucusu olmaya devam edecektir” dedi.
Soma İlçe Müftüsü Sıddık Durmuş tarafından hayatını kaybeden Filistin halkı tarafından dua okundu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!