Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

“Evin Camdansa Komşuya Taş Atmayacaksın”

“Evin Camdansa Komşuya Taş Atmayacaksın”
1.246 views
10 Ekim 2014 - 7:32

CHP Soma İlçe Başkanı Murat Bayramoğlu, “Ülkemiz bir iç savaşın eşiğine getirildi. Ne yazık ki; geceleri yeni Osmanlıcılık rüyaları görenler, sabah uyanınca kendilerini Padişah ve Sadrazam gibi görmeye başladılar. Farklı ülkelerdeki yönetimlere kafa tutmaya, o ülkelerin şehirlerinin kaderleri ve gelecekleri hakkında konuşmaya ve herkese efelenmeye başladılar” dedi.

CHP Soma İlçe Başkanı Murat Bayramoğlu, “Sıfır sorunlu dış politika yalanlarının ve palavralarının bugün ülkeyi getirdiği yer, bir savaşın eşiğidir. Ortadoğu coğrafyası gibi karışık, kimin eli kimin cebinde belli olmayan ve kimin dost kimin düşman olduğu her an değişebilen bir bataklığa girmenin nelere mal olabileceğini inşallah yaşayarak görmeyiz. Kafa kesip, ciğer yiyen yamyamların oluşturduğu bir örgüte silah, lojistik, eğitim ve politik destek vermenin bedelini bu ülke yurttaşlarına ödetmeye kimsenin hakkı yoktur.

Esat’ı yönetimden tek başına indirebileceğini sanmak, onun arkasında, Rusya’nın, İran’ın, Çin vb. ülkelerin olduğunu görememek; bu anlamda IŞİD gibi bir katiller sürüsünden medet ummak büyük bir aymazlıktır. ABD başta olmak üzere, batılı ülkelerin bu coğrafyada elini ateşe sokacağını sanmak safdilliliktir. Güneydoğu’dan ülkemize giren Suriye’li sayısı 2 milyonu bulmuştur.

Bir ülkenin yöneticileri, kurdukları hayallerin peşinde, o ülkenin sınırlarını, güvenliğini, ekonomisini nasıl böyle kolayca tehlikeye atarlar?  Bu toprakları bizlere vatan olarak bırakan M.Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurdukları Cumhuriyetimizin değerini umalım ki kaybedince değil şimdi bilelim.

Hükümetin bir bakanı diyor ki; “IŞİD öldürüyor ama işkence yapmıyor”. Demek kafa kesmek, ciğer yemek işkence kapsamında değil. İnsan bazen düşünüyor. Bu zihniyetle yönetilmeyi bu Ulus hak ediyor mu?

Kendi ülkesindeki, etnik, mezhepsel dağılımların önemini ve hassasiyetini kavrayamamış bir Hükümet ile yönetiliyoruz. IŞİD’in bu ilerleyişinin yansımalarının bizim topraklarımızda görüleceğini öngöremeyen bir Hükümet ile yönetiliyoruz. Dibimize yaklaşan bu ateşin söndürülmesinde başka ülkelerin bize yardım edeceğini sanan bir hükümetle yönetiliyoruz. Hayalci, gerçeklikten uzak, dışişlerindeki politik birikimin ve dengeyle yürütülen dış politikanın önemini bilmeyen; kırıp döken bir hükümetle yönetiliyoruz.

Değerli Somalılar;

Devletin kurumları da şaşırmış durumda. İnanılmaz bir ne yaptığını bilmeme durumu var. Genelkurmay başkanının terörist dediği PYD’nin lideri Salih Müslim, Ankara’da dışişleri bakanıyla görüşüyor. Böylesine bir gayriciddilik hakim hükümette. Öyle bir durumdayız ki, PKK mı IŞİD mi;PYD mi… Terör örgütlerinden örgüt beğen; kimi tutmalıyız, kimden yana olmalıyız diye. Gelinen noktada hangi terör örgütünden yana olmalıyız diye düşünen bir hükümet. Yazık ki çok yazık.

Çok güzel bir laf vardır. Evin camdansa komşuna taş atmayacaksın. Evinin camdan olduğunu bilmeyen bir anlayışla yönetiliyoruz. Sen taş atarsan, sana da taş atarlar. Ve camını çerçeveni kırarlar. Ülke hem iç karışıklıklarla burun buruna gelir; hem de Türk askerini o bataklığa bir hiç uğruna sokmuş olursunuz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!