https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Esnafın Ekol’ü Ali Ayan

Esnafın Ekol’ü Ali Ayan
3.817 views
20 Ocak 2014 - 7:55

Soma Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Genel Kurulunu Yaptı.
Soma Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın olağan genel kurul toplantısı yapıldı. Uzun yıllardır başkanlık görevini başarı ile yürüten Ali Ayan üyelerin tamamının güven oyunu alarak yeniden göreve seçildi.
Soma Esnaf ve Sanatkarlar Odası olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirdi. Hafta sonu Soma Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurula Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Turgutalp Belediye Başkanı Ali Tulup, Küçük Sanayi Sitesi Koop. Başkanı Mehmet Kökgül, Avdan Belediye Başkanı Sabır Tuna, Cenkyeri Belediye Başkanı Mehmet Kaya, Soma Şoförler Odası Başkanı Dursun Solak ve Yönetimi, CHP Soma Belediye Başkan Adayı Bahri Yılmaz ve esnaf temsilcileri katıldı.
Genel kurulun divan başkanlığına Bayram Aydın, Katip Üyeliliğe Mehmet Demirci, Sabri Kökgül seçildi.Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan genel kurulda Soma Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Ayan, yönetim kurulu faaliyet raporlarını okuyarak kooperatif hakkında bilgiler verdi. Başkan Ayan, “Mükelleflerin kullandığı ve odamızca temin edilen vergi belgeleri stokları ihtiyaca yetecek durumda bulundurduk. Basit usul muhasebe 4 yıl boyunca devamlı askeri rakamda tuttuk. MF belgeleri hariç her türlü hizmet belgelerini ücretsiz verdik.  Manisa’da yapılan sicil işlemlerinin Soma’da yapılması için gerekli alt yapı ve bilgisayar donanımı kuruldu.
İşbirliği güç birliği, Bir elin nesi var projeleri ile ortak bir oluşum için çaba harcadık.  Zafer Kalkınma Ajansına odamızın sunduğu işbirliği, güç birliği grubuna destek projesi ilk elemeyi geçmesine rağmen final görüşmesinde mutlu sona ulaşılmamıştır. Bu çalışmalar ile küçük olsun benim olsun düşüncesinden uzaklaşarak birlikte olma yollarını aradık ve aramaya devam edeceğiz.
Süper Marketlerde ve Zincir Marketlerde, her şey yasal olsa bile haksız ve acımasız bir rekabetin var olduğu açıkça görülmektedir. Süper Marketler 1998’de 2135 olan sayılarını 2008’de 8900’a 2012’de ise 12189 çıkarıp 2008’e göre 4 kat 2012’ye göre 5,6 kat yani %500 büyümüştür. 2008’e göre son 9 yılda 37 bin bakkal 15 bin kasap, manav işini kaybetmiştir. Soma’da 2005 yılında 625, 2010 yılında 4002 bakkal ve büfe vardı şimdi ise bakkal ve büfe sayısı 255’tir. Soma Esnaf Sanatkarlar Odası’nın 2010 yılında üye sayısı 2334 iken Ocak 2014 tarihinde bu sayı 1756 olarak listelenmiştir ve azaldığımız görülüyor” dedi.
Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, “Ali Ayan Başkan, Esnaf Odasında ekol haline geldi. Belediye olarak esnaflarımız içinde yatırım yaptık ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi Soma Belediye Başkan Adayı Bahri Yılmaz, “ Bende esnaf olduğum için biliyorum ki, esnaf kardeşlerimizin zaman zaman sıkıntıları oluyor. Sıkıntılar zaman içerisinde inşallah giderilir” dedi.
Tek liste ile gidilen seçimde başkanlıkta 40 yılı deviren Ali Ayan üyelerin tamamının oyunu alarak güven tazeledi. Ali Ayan Başkanlığındaki Yönetim Kurulu şöyle; Müşfik Iğnak, Ömer Özen, Yaşar Yangılkaya, Musa Kurt, Hüseyin Kütük, Hüseyin Sarıkaya, Oğuz Dinel ve Mehmet Paytar.

1.jpg

12.jpg

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!