Soma Karaelmas Gazetesi

Esnafa Faizsiz Kredi Geliyor

Esnafa Faizsiz Kredi Geliyor
3.006 views
01 Temmuz 2014 - 7:24

Soma’da 13 Mayıs’ta meydana gelen kazadan sonra yaralar sarılmaya devam ediyor.  Şimdi de esnafa faizsiz kredi geliyor. Konu hakkında Soma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hakan Işık açıklamalarda bulundu.
Soma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hakan Işık, “İlçemizde yaşadığımız elim maden kazasının ardından tüm Türkiye kazadan etkilenen vatandaşlarımıza bu zor günlerde yanımızda olmak adına yapılabilecekleri yardımlar konusunda hassasiyet göstermiştir. Bu çerçevede KOSGEB Başkanı Mustafa KAPLAN da, Odamızı ziyaret etmiştir.
Kazanın Soma ekonomisine etkisi ve yaşanabilecek olumsuzluklar ziyaret esnasında Mustafa Bey’e iletilmiş ve destekleri istenmiştir. Sonrasında kendisi bizzat maden alanına götürülmüş ve kaza hakkında bilgi verilmiştir.
Bu inceleme ve istişareler neticesinde, KOSGEB Başkanlığı elim kazadan etkilenen, Soma ve Kırkağaç ilçelerinde yer alan işletmelerimize yönelik olarak kredi destek programı çalışması yapmış ve çalışmayı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fikri IŞIK’ın olurlarına sunmuştur. Sayın Bakanımız çalışmayı uygun bulmuş ve İşletme Sermayesi Kredi Destek Programına olur vermiştir.
İşletme Sermayesi Kredi Destek Programı; İşletme başına üst limiti 50.000-TL, Sıfır (0) faizli, İlk 12 (oniki) ayı ödemesiz, kalanı ise üçer aylık eşit taksitler halinde ödemeli  toplam 36 (otuzaltı) ay vadeli olarak uygulanacaktır.
İşletme Sermayesi Kredi Destek Programına, KOSGEB Veri Tabanı’na kayıtlı ve güncel KOBİ Beyannamesi onaylı işletmeler başvurabilecektir.
Programdan yararlanmak isteyen işletmeler, protokole taraf Banka Şubelerine başvuruda bulunacaklardır. Bankalarla görüşmeler devam etmekte olup; Bankalar bilahare Odamız tarafından duyurulacaktır.
Ayrıca Teminat sıkıntısı yaşayan işletmeler, Kredi Garanti Fonu A.Ş.’nin sunduğu kefalet hizmetlerinden yararlanabileceklerdir.
Soma Ticaret Ve Sanayi Odasi olarak, Kredi Destek Programı vasıtasıyla Soma ve Kırkağaç’ta bulunan işletmelerimize destek olan başta Sayın Bakanımız Fikri IŞIK’a ve KOSGEB Başkanı Mustafa KAPLAN’a teşekkürlerimizi sunarız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hava sıcaklığına dikkat!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dereceler Soma’nın
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kopya düzeneği ile yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Protokolden tam not
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kültür Evi Ödül alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuklar Doğada

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!