Soma Karaelmas Gazetesi

Eriğin Yanına Yaklaşılmıyor

Eriğin Yanına Yaklaşılmıyor
1.880 views
17 Mart 2014 - 7:51

Sezonun ilk eriği tezgahlara düştü. Kilo fiyatı 300 TL olan erik, 100’er gramlık paketler içerisinde 30 TL’den satışa sunuldu.
Yaz aylarının en çok tüketilen meyvelerinden erik tezgahlara düştü. Kilo fiyatı 300 TL olan erik, manav işletmecilerinin de elini yakıyor. Eriği şimdilik 100’er gramlık paketler içerisinde satabilen manav işletmecileri, fiyatın çok yüksek oluşunu sezonun ilk ürünü olmasına bağlıyor.
100 gr eriğin fiyatı 30 TL, bunu da kilo ile almak isterlerse 300 TL olarak satılıyor. Ayrıca çağlanın kilosu da 40 TL’den satışa sunuldu.
Manav işletmecileri, “Bu tür meyveleri genelde ihtiyacı olanlar satın alıyor. Yani işte aş eren bayanlar oluyor, yine küçük çocukların canı çekiyor. Genelde bu tür aileler meyvelere ilgi gösteriyor. Vatandaşlarımız genelde mevsim meyvelerinden ziyade mevsim dışı meyvelere daha çok ilgi gösteriyor” diye konuştular.

DSC0032.jpg

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!