Soma Karaelmas Gazetesi

‘Ergene Suç İşliyor!’

‘Ergene Suç İşliyor!’
2.309 views
12 Şubat 2014 - 8:06

Saadet Partisi (SP) Soma Belediye Başkan Adayı Av. Egemen Bülent Türkmen basın açıklaması yaparak, “Soma’mızda 2 dönemdir başkanlık koltuğunda oturan Sayın Ergene reklamını yapmak derdinde ise bunu kiralayacağı reklam alanları ile partisinin projesi olarak yapmalıdır. Seçim takviminin açıklandığı tarihten sonra kalem, anahtarlık, şapka bastırmak ve seçim gezilerinde promosyon olarak dağıtmak; 5.000 kişiye gıda paketi hazırlatıp seçim öncesi dağıtmak siyasi ahlaka sığmaz” dedi.
Saadet Partisi (SP) Soma Belediye Başkan Adayı Av. Egemen Bülent Türkmen, “Milli Görüş hareketinin ilk sloganı ve ilk hazırlanan bayrağıdır “ Önce Ahlak ve Maneviyat”  Çünkü toplum değer yapısını gözetmek, toplum reflekslerini göz önünde bulundurmak ve manevi kalkınmayı sağlamak en önemli atılımdır. Her işin özünde olduğu gibi siyasetinde özünde de ahlak kriteri olmalıdır.
Seçim takviminin başladığı tarih ve özellikle Sayın Belediye Başkanının adaylığının açıklandığı tarih itibari ile Soma Belediyemiz hemen hemen tüm reklam raketlerini, billboardları olmayan hizmetler ile donatmıştır. Hatta kamu aracı olan çöp kamyonları bile Sayın Başkanın resimleri ile donatılmıştır. Yapılması düşünülen projeler seçilecek belediye başkanı tarafından Soma’mıza kazandırılacak eserlerdir. Bunların daha temeli bile atılmamış hatta bazılarının ihalesi bile yapılmamıştır. Adliye Sarayının, Hastanenin belediye yatırımı ile ne alakası vardır. Belediye neyin tanıtımını yapmaktadır. Soma’mızda 2 dönemdir başkanlık koltuğunda oturan Sayın Ergene reklamını yapmak derdinde ise bunu kiralayacağı reklam alanları ile partisinin projesi olarak yapmalıdır. Seçim takviminin açıklandığı tarihten sonra kalem, anahtarlık, şapka bastırmak ve seçim gezilerinde promosyon olarak dağıtmak; 5.000 kişiye gıda paketi hazırlatıp seçim öncesi dağıtmak siyasi ahlaka sığmaz. Soma’mız da siyasi parti adayları son derece özveri ile çalışmaktadır ve bizce olması gerektiği gibi kimse kimse ile kavga etmemekte; kimse kimseyi eleştirmemektedir. Bizde ne Sayın Başkanı nede diğer adayları bu zaman kadar gittiğimiz hiçbir yerde eleştirmedik lakin sayın başkanı insafa, siyasi ahlaka, yasalara uymaya davet ediyoruz. Hizmeti duyurmak değil hizmeti yaşatmak aslolandır.  Ayrıca Sayın Başkan 5 Aralık 2013 tarih 28842 sayılı Resmi Gazete de yer alan 554 sayılı Yüksek Seçim Kurulunun kararını iyi incelesin, ilgili karar 1-F maddesi
F) Propaganda amaçlı yayın ve malzeme dağıtımı;
Ancak; siyasi partiler ve adayların, yukarıda sayılanlar dışında herhangi bir hediye ve eşantiyon dağıtmalarının, dağıttırmalarının veya bunları üçüncü kişiler ya da kurum ve kuruluşlar aracı kılınmak suretiyle dağıtılmasının yasak olduğuna (298/57-1), hüküm altına alınmıştır kendisi seçim suçu işlemektedir.  Bir hukukçu olarak bu işin takipçisi olacağımızı kendisine hatırlatmak isteriz” dedi.

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!