Soma Karaelmas Gazetesi

Ergene, ‘Somalılar,Oyların karşılığını bekliyor’

Ergene, ‘Somalılar,Oyların karşılığını bekliyor’
1.162 views
02 Ekim 2017 - 6:14

Büyükşehir’in geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarına madde madde belgeler ile cevap vereceğini açıklayan Başkan Ergene ‘Büyükşehir Belediyesi açıkça ayrımcılık yaparak, siyasi yaklaşımlarla partizanlık yapıyor’ dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamalara tek tek cevap vereceğini açıklayan Belediye Başkanı Hasan Ergene ilk açıklamalarında Kapalı Pazaryerine değindi.

‘Somalılar her şeyi bilecek’

Ergene açıklamasında ‘Halkımızı bilgilendirme amacı ile çeşitli açıklamalarda bulunmuştuk. Gelen sorular üzerine farklı konularda da açıklamalarda bulunmuştuk. Bu açıklamalarda büyükşehirin rahatsız olduğu anlaşıldı. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri iddiası ile gazetelere karşı açıklama yayınlandı. Bu yayınlanan açıklamada şahsımı halkı yanıltıcı yöntemlere başvurmakla itham ettiler. Soma’ya Büyükşehir tarafından gerçekleştirilen çok büyük yatırımların ama Somalıların bir türlü göremediği görünmez Büyükşehir yatırımlarının karşısında benim son çırpınışlarım olduğunu ifade eden söylemlerde bulundular. Ben bunları tek tek inceliyorum. Kamuoyuna haklılığımı göstermek adına sizleri buraya davet etmek sureti ile her gün büyükşehirin ithamlarını çürütür nitelikte açıklamalarım olacak. Sizlerin aracılığı ile halkımızla paylaşmak istiyoruz. Bunlardan birincisi ana gündem maddesi olan Katlı pazaryeri ve otopark projemiz ile ilgili Soma Belediyemizin 20 milyona varan çok önemli bir yatırımı detaylı çalışmalar neticesinde ortaya koyuldu. Soma’daki çok sayıda sivil toplum örgütünün ve aklı eren herkesin de görüşleri alınarak ortaya çıkarılan bir projedir. Biz isterdik ki bu proje ile ilgili büyükşehirinde katkısı olsun. Onların sorumluluk alanına giren ve Soma’da artık hat safhaya ulaşmış bulunan otopark sorununun da Büyükşehir Belediyesi eli ile görevleri olduğu için onların katkısı ile çözülmüş olsun. Fakat yapılan açıklamada Büyükşehir Belediyesine herhangi bir müracaatın olmadığı, Soma Belediyesinden alınan meclis kararının Büyükşehir Belediyesi meclisine ulaşmadığı ve Benim kamuoyunu yanılttığım şeklinde bir açıklama yapıldı. Bunun yanlış olduğunu Resmi yazışmalar ile sizlere ispat etmek istiyorum. Söylenen doğru değildir. 2014 seçimlerinden itibaren Büyükşehir Belediyesi ile ortak proje yapmak istediğimizi her platformda ifade ettik. Bazı görevlerin devredilmesi için yapılan imza törenlerinde bizzat Başkan Cengiz Ergün ve ilgili bürokratlarına bu niyetimizi açıkça belirttik. Yanımda olan memur arkadaşlar buna şahittir. Bu talebimizi yazılı olarak bildirdik. 13 Ocak 2015’te ortaklaşa yapmak istediğiniz proje ile ilgili bilgileri bize iletin demiş. Ardından arkadaşlarımız bilgilerini ekleri ile beraber hazırlayarak ulaştırılmış. Yaptıkları açıklama gerçeği yansıtmıyor. Halkı yanıltmakla beni suçluyorlar ama kendileri ucundan tutmadıkları işlerle ilgili bizzat kendileri halkı yanıltmakla meşguller. Bize sergiledikleri bu tutumu MHP’li belediyelere tam aksi şekilde sergiliyorlar. Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Meclisinde alınan bir karar ile Salihli’de kent merkezinde yeraltı otoparkı ve pazaryeri olduğu gibi Büyükşehir Belediyesi yatırımı olarak gerçekleştirilerek kullanılmak üzere Salihli Belediyesine teslim edilecek.

Biz burada hepsini siz yapın demedik. -2 ve -1 ve çatıya otoparkı siz yapın, arada kalan pazaryerini biz yapalım. Bununla ilgili doğan kat irtifakını da kuralım. Herkes yaptığı yerin mülkün sahibi siz olun diye teklifte bulunduk. Bu teklifi uygun görmeyen Büyükşehir Belediyesi hani Soma’nın her yerinde çok büyük miktarda yatırımlara imza atan ama bir türlü ne benim nede Soma halkının bir türlü göremediği projeleri yapan Büyükşehir Belediyemiz böylesine acil bir ihtiyaç olan, şehir merkezinde artık otopark sorunu hat safhaya çıkmış, bunlarla ilgili her türlü kaynak Büyükşehir Belediyesine aktarılıyor, ama bize yapmadığını Salihli Belediyesine anahtar teslimi yapmıyor. Soma’dan gelen çağrıya olumsuz cevap veren hatta bize sizin bizden böyle bir talebiniz yok diye itham eden Büyükşehir Belediyesi açıkça ayrımcılık yapıyor, siyasi yaklaşımlarla partizanlık yapıyor. Bunu benim izlememin imkanı yok. Bunu Soma’da yaşayan herkesin bilmesi gerekiyor. Soma’da yaşayan vatandaşlarımız bana oy verdikleri kadar Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde Cengiz Ergün’e oy verdiler. Verdikleri oylar karşılığında ise tek beklentileri göze görülür işler bekliyorlar. Büyükşehir’den özgün projeler bekliyorlar. Büyükşehir’in vaat ettiği işlerin gerçekleşmesini bekliyorlar. Ama maalesef şuana kadar Soma’da belediyecilik hizmetleri 15 yıl geriye gitmiştir. İnsanları canından bezdiren yaklaşımlar ile aynı anda her yeri kazmak sureti ile Soma halkını isyan eder noktaya getirmiştir. Bu işlerin ne zaman düzeleceği konusunda da her hangi bir bilgimiz maalesef yok. Bunun devamı gelecek. Onların açıklamalarının hepsi için ispatlı söyleyecek sözlerimiz var. Bunları ile kamuoyu ile paylaşmaktan geri durmayacağız’dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!