Soma Karaelmas Gazetesi

Ergene; ‘Muhtarlarımız Hizmet Ortağımızdır’

Ergene; ‘Muhtarlarımız Hizmet Ortağımızdır’
1.204 views
26 Nisan 2014 - 7:16

Merkez Mahalle Muhtarları Belediye başkanı Hasan Ergene’ tebrik ziyaretinde bulundular. Soma Merkez mahalle muhtarlarını ağırlayan Ergene ‘ Sizler bizim her zaman söylediğim gibi hizmet ortağımız sınız’ dedi.
Mahalle muhtarlarını Belediye Encümen Toplantı Salonunda ağırlayan Belediye Başkanı Hasan Ergene’yi Belediye Başkan Vekili Şeref Kavruk yalnız bırakmadı.
Muhtarlar adına konuşan Namazgah Mahallesi Muhtarı Necdet Akbulut ‘Sizi tekrar burada görmek bizleri mutlu etti. Bizlerin dileklerini her zaman dikkate aldınız. Yaptığımız toplantılar ile mahalle halkımızın sorunlarını birebir sizlere ilettik. Sizlerde bunları dikkate alarak en iyi şekilde değerlendirip yerine getirmeye çalıştınız. Bundan sonra da aynı şekilde ve daha büyük bir gayret ile çalışmalarımızın birlikte uyum içinde devam etmesini temenni ediyor. Muhtarlarımız adına sizlere tekrar hayırlı olsun dileklerinde bulunmak istiyorum’dedi.
“Ziyaretiniz beni mutlu etti” diyerek sözlerine başlayan Ergene ise ‘ Sizler bizim hizmet ortağımız sınız. Sizler her zaman mahalle halkımızın sorunlarını bizlere ulaştırıyorsunuz. Bu sebeple ise benim kesin talimatım vardır. İçeride kim olursa olsun hiç bir mahalle muhtarımız geldiği zaman dışarıda bekletmem. Çünkü eğer muhtarımız yanımıza geliyorsa kesin bir vatandaşımızın önemli bir işi için geliyordur. Milletimizin daima hizmetindeyiz. Hepimizin ortak amacı ise Somamızı bütün beldeleri ve köyleri ile birlikte yani yeni mahalleleri ile yaşanılabilir bir kent haline getirmek. Bunun için hep birlikte çalışacağız. Şehrimize yatırım yapacağız. Büyük hizmetler sunacağız. Bu işlerde de artık yalnız değiliz. Manisa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapacağız.’dedi.
Ergene, “Büyükşehir Belediyemiz bir yapılanma içine girdi. Belde ve merkezden gelen personelin görev dağılımı yapılacak bunun için uğraşıyor. Belediye meclis toplantısını yaptı. Çok yakında genel sekreter, genel sekreter yardımcılığı, daire başkanlıkları atanacak. Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi’nde İl Genel kurulunu önümüzdeki günlerde yaparak faaliyetlerine resmen başlayacak. Bu geçiş döneminde ise Soma Belediyesi hem belde, köy ve mahalle muhtarları ile bütün hizmetleri götürmeye devam ediyoruz. Ancak takdir edersiniz ki  büyük yatırımlara giremiyoruz. Çünkü kısa süreli bir yönetim devam edecek. Manisa Büyükşehir Belediyesi birimleri devraldığında kalıcı ve büyük yatırımlara başlayacağız. Biz şimdilik mevcut hizmetlerin aksatmaması için çalışmalar yapıyoruz. Büyükşehir Belediyesine ait olan birimleri bir binamızda topladık başına  ise müdür olarak Su ve Kanalizasyon Müdürü Mustafa Ayan’ı atadık. Belediye Başkan yardımcılarımızdan Sabır Tuna’yı  büyükşehire devredilecek hizmetlerin koordinasyonundan sorumlu olacak. Başkan Yardımcımız Ali Tulup ise Soma Belediyesi tarafından yürütülecek hizmetlerden sorumlu olacak. Sizlerden istediğim ise vatandaşlarımız ile temas halindesiniz. Hizmetlerde aksayan yönleri önce siz haber alıyorsunuz. Bizde sizlerde düzenli yaptığımız toplantılarda bunları not alarak yatırımlara bu doğrultuda yön veriyoruz. Bugüne kadar bunu başarı ile devam ettirdik. Bize bir kaç ay zaman tanıyın. Sistem tam manası ile otursun bizde yatırımlara kaldığımız yerden başlayalım.’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BİR DAKİKA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yusuf’un mutlu günü

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!