https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Ergene istifa etti

Ergene istifa etti
1.464 views
27 Nisan 2018 - 6:22

Hasan Ergene Ak Parti Manisa Milletvekili aday adaylığı için Belediye Başkanlığı görevinden istifa etti.

Ergene ’14 yıl süren Belediye Başkanlığı görevim süresince elde ettiğim tecrübe, bilgi ve hizmetlerimi, Manisa Geneline de taşımak istiyorum’dedi.

3 dönemdir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, baskılara dayanamayarak istifa ettiğini tüm Ak Parti yönetimi, Belediye Çalışanları ve basın mensuplarının katılımı ile Başkanlık makamında açıkladı.

Ergene yaptığı açıklamasında ’24 Haziran Erken Genel seçimlerinde Milletvekili Aday Adayı olmak üzere Soma Belediye Başkanlığı görevimden istifa etmiş bulunuyorum. Bu istifa kararını verirken öncelikle birlikte siyaset yaptığım yakın arkadaşlarım ve ailemle istişare etmek sureti ile bu kararı verdim. Bu kararı verirken siyasi etik ve Ak Parti’den aldığımız terbiye gereği Genel Merkezimize müracaat ederek istifa için izin talebinde bulundum. Genel Merkezimiz bu izin talebini değerlendirdi ve uygun gördüler. Bunun üzerine bugün istifa dilekçemi hazırlayarak Valilik makamına gönderdim. İnşallah bu kararımız hakkımızda hayırlısı olsun. Memleketimiz, Somamız ve Manisa’mız için hayırlı olsun. 3 dönemdir Soma’da Belediye Başkanı olarak görev yapmaktayım. Bu görevim 2004 yılında yapılan Mahalli İdareler seçimleri ile başladı ve 2018’e kadar da devam etti. Bu süre zarfında elimizdeki bütün imkanları zorlamak sureti ile halkımızın mutluluğunu ve huzuru için çalıştık ve hizmet ettik. Eser bırakmaya gayret ettik. Bana bu görevi layık gören Başta liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Manisa milletvekillerimize, Beraber siyaset yaptığım ilçe başkanlarıma ve üyelerine, Belediye Meclisi üyelerime ve özellikle bu onuru bana bağışlayan Soma halkına teşekkürü bir borç bilirim. 14 yıl süren Belediye Başkanlığı görevim süresince elde ettiğim tecrübe, bilgi ve hizmetlerimi, Manisa Geneline de taşımak istiyorum. Bu doğrultuda çalışma yapmak üzere bu kararı aldım. Bundan sonraki süreçte Somalıların endişe etmesini gerektirecek hiçbir husus bulunmamaktadır. Benden sonra kısa bir süre Belediye Başkanlığı görevine 1. Başkan Vekilimiz vekalet edecek. Belirlenen takvim dahilinde Belediye Meclisi toplanmak sureti ile yerime yeni bir Belediye Başkanı seçecekler. Soma Belediyesi yine büyük projelere büyük yatırımlara imza atmaya ve Soma halkına hizmet etmeye devam edecektir. Bununla ilgili en ufak bir zafiyette yaşanmayacaktır. Yapılacak olan seçimler Somamıza, Manisamıza, bütün Türkiye’mize hayırlar getirsin. İçten temennim budur. Soma Belediye Başkanlığı görevi benim için çok önemli bir görevdi. Hem benim hem de ailem içinde ömür boyu taşıyacağım ço büyük bir onurdu. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Bundan sonra da sade bir vatandaş olarak yada Allah nasip ederse bir Milletvekili olarak yine bu hizmetlerime devam etmek istiyorum. Her zaman halkımızın huzuru mutluluğu ve rahatı için çalışmaya devam edeceğim. Hangi makamda olursa olsun ben Somalılara kendimi borçlu hissediyorum. Bütün hemşerilerimden helallik diliyorum. Görevim süresi boyunca da benimle birlikte çalışan, benimle birlikte hizmet eden Soma Belediyesi’nin daire müdüründen en alt düzeyindeki işçisine kadar, hepsinin üzerimizde hakkı ve başarımızda katkısı vardır. Onlara da huzurunuzda teşekkürü borç biliyorum’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!