https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Ergene eleştirdi

Ergene eleştirdi
1.329 views
19 Eylül 2017 - 8:36

İstasyon Meydan düzenlemesinde hata olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Hasan Ergene ‘Buradan eleştiri yöneltiyorum, bir an evvel çok geç olmadan bu çevrim sağlanmalı. Yoksa burada büyük kavgalar meydana gelecek’dedi.

 

Yaşanan sıkıntıların %90’ı Büyükşehir’den kaynaklanıyor

Belediye Başkanı Hasan Ergene vatandaşın Büyükşehir’in uyguladığı büyük kazılar nedeni ile şikayette bulunduğunu ifade ederek bizim sorumluluk bölgelerimizde çok şükür sıkıntımız yok’dedi.

Ergene açıklamasında ‘Biz vatandaşlarımızın sıkıntılarını çözme konusunda zaten hassas davranıyoruz. Bunların bir çoğunu kendi belediyecilik anlayışı içerisinde sergiliyoruz. Şehrimizde yaşanan sıkıntıların başında yollar ve kaldırımların bozuk olması geliyor. Bunların büyük bir kısmı Büyükşehir Belediyesi marifeti ile yapılıyor. Bölge Isıtma Sisteminden kaynaklanan büyük hacimli kazılar ve Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (Maski)’nin ana isale hattı yenileme çalışmaları nedeni ile yapmış olduğu çalışmalardır. Altyapı çalışmaları büyük maliyetli çalışmalar halkımıza da büyük sıkıntılar veriyor. Trafik akışını ve işleyişi aksatıyor. Ana şikayet sebebi budur. Soma Belediyesi’nin sorumluluk alanına giren sorunlar ile ilgili bize gelen şikayetler en alt düzeydedir. Yok denecek kadar az. Gelen şikayetlere anında çözüm üretiyoruz. Fakat çoğu vatandaşımız henüz Büyükşehir yasasını bilmediği için Büyükşehir ve Belediye ayrımı yapmaksızın yolda çukur, toz gördü mü ikimizi eşit oranda eleştriyor. ‘Neden Soma Belediyesi yollarımızı yapmıyor’ diyor. Ancak bozulan yolları yapan kuruluş tekrar onarım kararı aldı. Büyükşehir Belediyesi bozulan yolları tekrar kendisi onarma kararı aldı. Bu karar uyguluyor ve bu iş uzun sürüyor. Şuan Soma’da yaşayan insanların sıkıntı yaptığı sorunların %90’ı Büyükşehir Belediyesi’nden kaynaklanan sorunlardır. Bunu yerel yönetim olarak güzel anlatmamız lazım. Vatandaş eleştriyi nereye yönelteceğini henüz bilmiyor. Bu nedenle yanıt alamıyor’dedi.

‘Meydan işlevini yitirdi’

İstasyon Mahallesine yapılan Yeşil alan uygulamasında eksikler olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Hasan Ergene ‘Hata’dan bir an evvel dönülmeli, yoksa burada bir çok kavgalar meydana gelecek’diyerek uyarılarda bulundu.

Ergene açıklamasında ‘İstasyon Meydanında yeşil alan düzenlemesi var. Oldukça uzun bir zaman geçti ve tamamlanma aşamasına geldi. Kısmen hizmete açıldı fakat eleştirilerde başladı. Vatandaş bu proje uygulanırken istasyon mahallesinin döngüsü düşünülmemiş diye şikayetlere başladı. İstasyona yolcu götüren özel araçları ile meydanın yanında bulunan dar alanı dolduruyorlar ancak giren dışarı çıkamıyor. Araçların bir taraftan girip diğer taraftan çıkacağı düşünülmemiş. Yeşil alan biraz daha büyük tutmak hedeflenerek orada bulunan işleyiş ihmal edilerek göz ardı edilmiş. Bu nedenle vatandaşların arasında son dönemde tartışmaları arttırmış. Bu büyük bir kusur ve düzeltilmesi lazım. Yeşil alanlarda kural ise dört tarafı yol olmalı, orası önemli bir meydan, meydan işlevini yitirmiş vaziyette. Eski halini de tasvip etmiyoruz araba deposu gibiydi. Yeşil alan olması, insanların oturup gezeceği sosyal alan olması hepimizin ortak arzusu ama bunu yaparken meydanın işlevini düşünmek gerekirdi. Buradan eleştiri yöneltiyorum, bir an evvel çok geç olmadan bu çevrim sağlanmalı. Park projesini hazırlayanlar buna oturup kafa yormalı ve sözlü tartışmalar yaşanmaya başlamış. İleride bu kavgaya da varır. Belediyeci olarak böyle bir eleştiri yapıyorum. Çok geç olmadan bu çözülsün. O park etrafında döngü saplanmalı. Biraz  fazla beton ağırlıklı olduğu söylentileri var. Ağaçlar dikildiği zaman görselliği biraz daha geliştirilmiş olur.’dedi.

‘Yeni pazaryerleri yapılacak’

İstasyon Mahallesinde pazaryeri projesi uygulanmaya başlandığını ifade eden Başkan Ergene ‘Pazaryerlerimizi yeniliyoruz. Aynı bölgede pazaryeri çalışmamız var. Yıllar önce yapılmış olan İstasyon Pazaryerimizi yeniliyoruz. Tamamen kapalı bir ortamda İstasyon Pazarı bundan sonra kurulacak. Yağmur çamur karlı havalarda vatandaşlarımız ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. Muhtarımız ile istişare halindeyiz. Halkın taleplerini dikkate alarak işlerimizi gerçekleştiriyoruz. Cenkyeri ve Turgutalp’te de kapalı pazaryeri projemiz hazırlanıyor. Arsa temini yapıldı. Turgutalp pazaryerimizi de kapalı pazaryeri haline getireceğiz. Cumhuriyet Mahallesine de kapalı pazaryeri yapmayı planlıyoruz. Büyük kapalı pazaryeri ile ilgili son kontroller yapılıyor. Büyük ve detaylı olduğı için hiçbir eksiklik kalmasın istiyoruz. Titizlikle çalışma içerisindeyiz.Bu hafta KİK girişleri yapılıyor. 20 milyon gibi bir yatırımı hayata geçirmiş olacağız. Kent Park ilk ihalesi yapıldı. İstinat ve Çevre duvarları ile ilgiliydi. Soma Bel A.Ş. ihaleyi aldı. Soma Belediyesinin şirketi en uygun teklifi verdi. 3 firma katıldı. İstinat duvarları ile alan ortaya çıkacak daha sonra düzenlemeler yapılacak. 254 bin +KDV ile Belediye şirketi açık ihale ile aldı.’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!