Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Ergene, “Belediyemizde Rant Söz Konusu Değildir”

Ergene, “Belediyemizde Rant Söz Konusu Değildir”
2.141 views
08 Ocak 2015 - 8:37

Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, önceki gün gazetemizde yer alan CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz’ün “Soma’da Ege Linyit’in Arazileri 1 Lira’ya Belediyeye Devredildi” başlıklı haberi ile ilgili açıklamada bulundu. Başkan Ergene, “Belediyemizde rant söz konusu değildir” dedi.

Önceki gün gazetemizde yer alan CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz’ün “Soma’da Ege Linyit’in Arazileri 1 Lira’ya Belediyeye Devredildi” başlıklı haberinde; “TKİ’nin sınırlı sorumlu kuruluşu Ege Linyitleri İşletmesi Müessesesi kayıtlarında, müesseseye ait 8 arazinin sadece 1’er TL bedelle 8 Liraya, bir binanın ise sadece 43 bin liraya Soma Belediyesi’ne usulsüzce devredildiği ve toplamda 55 bin metrekare alanın belediyeye devredildiğini açıklamış ve Sayıştay’ın müessese hesaplarında bu kayıtların kanuna ve mevzuata uygun biçimde açıklanamadığını belgeledi.” ifadesini kullanmıştı.

Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene çıkan haberle ilgili gazetemize şu açıklama da bulundu. Başkan Ergene, “İmar uygulaması sonucu Belediyemize terk edilmiş arazilerdir. Herhangi bedel ödeyerek rant kurulmamıştır” dedi.

Müesseseye ait gözüken 8 parsellik alan imar uygulamasıyla birlikte mülkiyeti belediye devredildiğini belirten Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, “ Belediyeye terk edilmiş arazilerin devredilmesinde mevzuat gereği muayyen bedel olarak 1 TL olarak gösterilmiş durumda. Belediyemize devredilmiş parseller yeşil alan konumunda. İstasyon Zafer mahallesinde bulunan spor salonu da yine aynı şekilde belediyemiz mülkiyetine geçmiş ve Belediyemiz tarafından restorize edilerek Soma Zafer Spor’a katkı sağlanmıştır. Belediyemizde rant söz konusu değildir.” Şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!