https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Erdem; Kimse Ahlak dersi vermeye kalkmasın

Erdem; Kimse Ahlak dersi vermeye kalkmasın
1.537 views
14 Ağustos 2017 - 14:09

MHP eski İlçe Başkanı Vedat Erdem yaptığı açıklama ile yine dikkatleri üzerine çekecek. Erdem ‘Şahsıma atacakları iftiralarla kamuoyunun dikkatinden büyük bir vurgunu gizleme çabaları sonuç vermeyecektir’ diyerek konu ile ilgili bilgisi dahi olmayan kişilerin, ELİ ve ihaleyi alan firmanın avukatlığına soyunduğunu iddia etti.

Erdem açıklamasında ‘31 Temmuz 2017 tarihinde E.L.İ Müessese müdürlüğü tarafından arsa karşılığı inşaat ihalesi gerçekleştirilmiş olup tek başına ihaleye giren firmaya adeta peşkeş niteliğinde altın tepside ilçemizin merkezindeki kıymetli arsalar bina karşılığında sunulmuştur.
Öncelikle bu ihalenin yapılışı ve şartnamelerin adrese teslim edilir gibi düzenlenmesi hakkında bilgi sahibi olmayan şahısların ve sivil toplum kuruluşlarının sadece, makam, mevki ve ticari hesaplar güderek E.L.İ Müdürlüğü ve ihaleyi alan firmanın avukatlığına soyunmak meydana gelen yolsuzluğu ört pas etme çabasında olmak yaşadıkları yere ihanet etmek anlamındadır.
Bilindiği üzere 31.07.2017 tarihinde yapılan bu ihalenin ardından çok şeyler yazılıp çizilmiş olup şahsım hakkında da ihaleyi alan firma tarafından siyasi geçmişimle ismimi zikrederek kişilik haklarıma saldırılmıştır.
Öncelikle ifade etmek istediğim konu bu ihalenin şahsımla her hangi bir organik bağı yoktur, ihale şartnamesini alan bir ( x ) firması haziran ayındaki şartname ile temmuz ayındaki şartnamenin kısa zaman da adrese teslim niteliğinde değişime uğradığını beyan etmiştir. Hal böyle olunca ihalenin büyük bir vurgun olduğunu düşünerek ihaleden (Dört ) gün evvel ihalenin iptali yönünde gerekçeleri ile beraber E.L.İ İhale komisyon başkanlığına sunmuştur.
Daha sonra şahsıma ihaleye 27.07.2017 tarihinde sunmuş olduğu itiraz dilekçesinin bir örneğini göndermiş kamuoyunun bilgilendirilmesini istemiştir. Şahsımın her hangi bir inşaat firması bulunmamaktadır, ihaleye itiraz eden firma ile hiçbir ticari ve ekonomik bağım da yoktur, kurum içerisinde yaptırım gücü olan biride değilim sadece geçmiş yıllarda siyasi hareketin içindeyken ilçemde olan olumsuzlukların tamamını TBMM sine taşıyarak bölge Milletvekillerimize bilgilendirmeler yapmışımdır. Yapacağım basın açıklaması öncesi kimseyi töhmet altında bırakmamak için E.L.İ Müessese müdürlüğünün geçmiş yıllardaki şartnamesi ile son ihale için yapılan şartnameyi karşılaştırdım. Gördüğüm gerçek şu dur ki iddia sahibi firma yerden göğe kadar haklıymış,
Şahsımın yapmış olduğu basın açıklamasında ihaleyi alan firmayı hedef alacak bir durumum olmamıştır. Burada E.L.İ Müessese Müdürlüğünün adrese teslim maiyetindeki uygulamalarınadır. Hakkımda karalama yapan bu firmayı yerel basından öğrenmişimdir. Şahsımı hedef alarak açıklama yapan firmanın birileri tarafından yönlendirildiğine inanmaktayım. Ancak sıradan birine iftira kampanyası başlatan bu firmayı ispata davet ediyorum. Hukuki yönden ne gerekiyorsa yapacağımdan hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır.
Ve ayrıca Türkiye Cumhuriyeti hâkim ve savcılarımızı E.L.İ Müessese Müdürlüğünün yapmış olduğu ihale yolsuzluğu ile ilgili şartnameler üzerindeki matematiksel verileri inceledikten sonra aşağıda maddeler halinde belirtiğim hususların araştırılmasını ve bu ihaleyi yapanlar hakkında suç duyurusu olarak kabul edilmesini talep ediyorum.
1-İhaleye konu olan arsaların toplam inşaat alanı yaklaşık ( 211.000 m2) olup E.L.İ ye teslim edilecek olan İnşaat alanı yaklaşık olarak ( 49.000 m2) dir kat karşılığına vurduğumuz zaman ( % 23 ) kat karşılığına denk gelmektedir. Bu kadar şehir merkezinde kıymetli olan yerlerin ( % 50 ) ile verilmesi gerekirken ( % 23 ) ile verilmesi kimleri memnun edecektir. Ciddi bir kamu zararı oluşmuştur. Oysa ihale şartnamesinde ( 78.000 m2) arsa diye bahsedilmektedir. Şartnameyi alan başka firmaları da yanıltmaktadır. Bilgi istendiği takdirde tek tek hesap dokümanı da verebiliriz
1 Haziran ayının ortalarına kadar ihale şartnamesi eski hali ile şeffaflığını koruyorken ihale şartnamesine olan ilginin artması hatta bu konuda Ankara’dan (x) firmasının temsilcisi ihaleye hazırladığı sırada (15-20 ) gün içerisinde şartnamede olan değişikliği görünce T.K.İ Genel Müdürlüğüne giderek elindeki 15 gün evvelki şartnameyi gösterip 15 günde neden bu şartname değişikliğe uğradı benim iş bitirmem bir önceki şartnameye fazla bile geliyordu şimdi ise yeterli değildir sorusuna cevap aramıştır.
2 -Bu şartnamede değişiklik yapılmasını kimler istemiştir? Hatta birileri başka bir firma ihaleye girerse biz ihaleye girmeyiz dediği doğru mudur.
3 -31 Temmuz 2017 Tarihinde yapılacak ihaleye birkaç gün önceden izne ayrılan E.L.İ Müessese müdürlüğünün ( 1 ) Numarası ve bu şartnamenin hazırlanmasında görev alan kurum yetkilileri neden izne ayrılmıştır.? Bu ihalenin sıkıntılı olduğunu ve yolsuzluk içerdiği için mi izine ayrılmışlardır?
4-Arsaların ekspertiz değerleri 65 .000 Milyon olarak hesaplanmış olup şartnamede arsa değerleri neden gizlenmiştir?
5- Mevcut ihaleyi alan firma ile kurum yetkililerinin önceden ihale ile ilgili sıkça bir araya gelerek görüş alışverişi yaptıkları doğru mudur? İlçemiz de mevcut ( x ) isimli bir iş adamı E.L İ nin bir numarasına yaptığı ziyarette ihale ile ilgilendiğini söylemesi üzerine şartnamenin yüksek olduğu siz bunu kaldıramazsınız Ankara firması var dendiği doğru mudur.
6 -Kapalı kapılar ardında İhaleyi kesin alacak gözü ile görülen firma istediği için mi şartname firmaya göre derlendiği doğru mudur ?
7 -Mevcut ihaleyi alan şimdiki firma yetkilileri ile E.L.İ Müessese Müdürlüğü, Adrese teslim olan ihale sonuçlandıktan sonrasında yapılan pazarlıklar da ;
a) İhaleyi alan firma şartnamede kati olarak belirtilen hususta İhaleyi alacak firma E.L.İ ye ait olan inşaatları bitirip teslim etmeden kendisine verilen E.L.İ ye ait arsalar üzerinde yaptığı ticari amaçlı inşaatları satamaz ibaresi olmasına rağmen,
b) E.L.İ Temsilcilerinin şartnameyi yumuşatarak ihaleyi alan firmanın teminat vermek suretiyle yapacağı inşaatların satış hakkı verilmesi konusunda E.L.İ nin Bir numarası alt kadrosuna bu konu baskı yapmışlar mıdır?
8 -Muhammen bedelin 65.000.000 TL olduğunu herkes ce bildiği halde neden 50.000.000 TL gibi bir rakamla ihale edilmiştir.
9 -Şartnameyi alıp ihalenin usulsüzlüğüne inanarak şartnameye itiraz eden firmanın ihale günü ihaleye itirazın açıklanmasından sonra firma fazladan daire vermiştir? Bu artırım ihaleye itiraz dilekçesinin sorun yaratabileceği düşüncesinden mi kaynaklanmıştır.
10 -Burada ki inşaat alanları (emsal 2 )olduğu halde neden dikkate alınmamıştır.
11 -Arsaların inşaat alanları( emsal 2) olduğu halde neden arsa (metre2) üzerinden ihaleye çıkarılmıştır.
12 -Mevcut arsaların değer tespitleri yapılırken (emsal 2) olan inşaat alanları dikkate alınmış mıdır.?
Kimse bize Ahlak dersi vermeye kalkmasın, bize Gayri Ahlaki kuralları öğretmeye de çalışmasın önce şapkalarını çıkarıp önlerine koysunlar şahsıma atacakları iftiralarla kamuoyunun dikkatinden büyük bir vurgunu gizleme çabaları sonuç vermeyecektir. Peruk düşmüş Kel görünmüştür. Büyük ölçüde kamu zararı vardır Allah’ın izni ile Devletimiz gereğini yapacaktır. Bu olaylar ilçede bir milat olacak yıllarca sömürüldüğüne inanılan madenlerimiz hakkında soru işaretleri de ortadan kalkacaktır. İlçe sakinlerimizin sesi olduğuna inanıyoruz birçok kardeşimiz yaptığımız çalışmayı memnuniyetle karşıladıkları ve şahsımı arayarak teşekkürlerini sunmaktadırlar. E.L.İ, Müessese müdürlüğümüzün bu binaları kendi yapma gücü varken Altın tepside birilerine sunmasına gerek yoktur.’dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!