Soma Karaelmas Gazetesi

Engellilere yeni araç

Engellilere yeni araç
951 views
05 Aralık 2017 - 8:55

3 Aralık Engelliler Günü nedeni ile Soma Belediyesi 230 bin TL değerindeki aracı Engellilerin rahatça kullanabilmesi için tahsis etti.

3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene engellilere araç hediye etti. Cengiz Topel Meydanında yapılan programda tanıtımı yapılan araç ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Hasan Ergene ‘ 230 bin TL’lik bir yatırım ile Belediyemize ve engellilerimize kazandırdığımız bir araçtır. Bugünün anlamı büyük ve bugün itibari ile hizmete başlıyor. 9 + 1 (şoför) kişiliktir. Engelli vatandaşlarımızın özellikle kamu hizmetlerinden istifade etmeleri aşamasında ulaşımlarında kullanabilmeleri için bir araç kazandırmış oluyoruz Soma halkına. Aynı anda 3 engelli aracını Tekerlekli sandalyeli taşıyan ve bir arada seyahat etmesini temin eden aynı zamanda yanlarında birer tane de refakatçiyi taşıyan aracımız resmi hizmetler, cenaze, hastane hizmetleri, eğitim ile ilgili hizmetlerinde ulaşımları için belediyemiz tarafından tahsis ediliyor. Engelli kardeşlerimiz araç arkasındaki özel asansör ile güvenli bir şekilde araca binebilmektedirler. Sadece tekerlekli sandalye değil yürüme engeli olan ve oturabilen tüm kardeşlerimizde yararlanabilecektir. Yanlarında 1 refakatçi bulunmak zorundadır.
Araç ile sadece engelli vatandaşlarımıza değil, 65 yaş üstü bakıma muhtaç yaşlı vatandaşlarımıza da hizmet edecektir. Ücretsiz bir hizmettir. Bir gün önceden telefon ile müracaat edildiğinde randevu almak sureti ile Belediyemiz gönderecek işini görüp tekrar evine teslim edecek. Hayırlı uğurlu olsun.’diyerek aracın tanıtımı yapıldı.
Soma Belediyesi Engelli aracından faydalanmak isteyen 65 yaş üstü ve engelli kardeşlerimiz Soma Belediyesi’nin 0 236 613 24 16 nolu telefondan Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü’nü bağlatarak randevu alabilecekler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!