https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Engellilerden Muhteşem Gece

Engellilerden Muhteşem Gece
2.537 views
05 Aralık 2013 - 8:20

3 Aralık Dünya Engelliler günü etkinlikleri kapsamında Soma Bakım ve Rehabilitasyon Müdürlüğü tarafından program düzenlendi.
İkiz Kuleler Sinema ve Konferans Salonunda düzenlenen programa Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Cafer Öcal, Soma Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kenan Orhan, Cumhuriyet Halk Partisi Soma Belediye Başkan Adayı Bahri Yılmaz, Sivil Toplum Kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda konuşma yapan Soma Huzurevi Müdürü Mustafa Öztürk, “ Bugüne kadar verdiğimiz hizmetlere destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkür ederim” dedi.
Zafer Kalkınma Ajansı tarafından “Yapabilmem İçin Yardım Et” Montessori-Nonna Anna Eğitimini tamamlayan personellere sertifikaları verildi.
Montessori-Nonna Anna Eğitmeni, “2012 Eylül ayında her şey başladı. Nonna Anna’nın  Montessori metodunun  Soma’da gerçekleştirmek için  her şey bu şekilde başladı. Çok enerjimizi harcadık çok vaktimizi aldı ama her şeye değdi. Bir sürü yardımcılarımızda vardı. Ağustos 2013 de ilk seminerler başladı. O zamandan bu yana çok şeyler değişti ve inanılmaz yol kat ettik. Rehabilitasyon Merkezinin yoğun bakım ünitesi resmi olarak Nonna Anna Ünitesi olarak faaliyete geçmiştir. Huzur evinin 2014 de açılacak olan 3. Katı tamamen Nonna Anna standartlarına göre yapılmıştır. Bu mutluluğu bugün burada sizlerle yaşamak amacıyla  buradayız. Bu büyük organizasyonu hazırlayan herkese  teşekkür ediyorum. Misafir perverliğini en üst düzeyde bizlere gösteren Mustafa  Öztürk’e  çok çok teşekkür ediyoruz .Son olarak burada  bulunmazı sağlayan ve Nonna Anna’nın  Montessori metodunun  Türkiye’de ilk kez Soma’da uygulanmasını sağlayan Zafer Kalkınma Ajansı’na teşekkür ediyoruz.Mustafa Öztürk  bu kadar profesyonel bir ekibin olduğu için çok şanslısın.Buraya gelerek bu organizasyonu yerinde görmek istedim ve Soma çok güzel” dedi.
Sertifika töreninin ardından Soma Bakım ve Rehabilitasyon Müdürlüğü, Soma Spastik Çocuklar Derneği, Özel Beyaz İnci Rehabilitasyon Merkezi, Özel Ege Eğitim Okulu, İlk Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde eğitim gören engelliler gösterilerini sergiledi. Program sonunda sahne alan engelliler ritim grubu gösterisi büyük beğeni topladı.

DSC0752.jpg

DSC0776.jpg

DSC0792.jpg

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!