Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

‘Engelleri Sporla Aşıyoruz’

‘Engelleri Sporla Aşıyoruz’
1.313 views
18 Aralık 2014 - 9:04

Soma Spastik Çocuklar Derneği 2010 yılından bu yana İş-Kur ile yaptığı sayısız projelerden sonra Bakanlık bünyesinde kabul gören projeyle de Soma’ da bir ilki gerçekleştirdi.

Soma Spastik Çocuklar Derneği Başkanı Cihan YAVUZ, “ Derneğimizce hazırladığımız “ENGELLERİ SPORLA AŞIYORUZ” adlı projemiz Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kabul görmüş olup, projemiz tam 75 engelli bireye hitap edecek, onların sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılmalarını ve engelli bireylerin diğer gençlerle birlikte bütünleşmelerini sağlayacaktır.

Toplumun engelli bireylere bakış açısını da değiştirmeyi hedefleyen projemizde engelli olmayan gençlerimizin projemize katılımları sağlanarak kaynaşmalarının karşılıklı olması amaçlanmaktadır.

Hazırladığımız proje ile engelli gençlerimizin sportif alanda masa oyunları, halter, step, aerobik, plates gibi sporla koordinasyon becerisi, kas dayanıklılığı, vücut esneklik ve denge gelişimlerini sağlayarak bedensel gelişimlerini de tamamlamaları sağlanacaktır.

Ayrıca Spastik Çocuklar Derneği olarak yeni binamızda açacağımız “Rehabilitasyon Merkezi”nde engelli kardeşlerimize destek olmaya devam edeceğiz.

Projede derneğimizle işbirliği yaparak bize destek olan Soma Kaymakamlığı Proje Koordinatörlüğüne ve Sedat BAĞIRGAN’ a ayrıca Murat DOLU, Derya POLAT ve Fatih Er’ e projemize verdikleri katkılardan dolayı dernek başkanı olarak teşekkür ediyorum.

Uzun yıllardan beri yaptığımız eğitim, sosyal faaliyet ve projelerimize destek veren tüm yardımseverlere teşekkür ediyor bundan sonraki çalışmalarımıza da katkılarını bekliyoruz.

Projemizden yararlanmak isteyen engelli gençlerimiz derneğimize başvurabilirler” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!