Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Enerji Bakanı Yıldız Soma’ya Geliyor

Enerji Bakanı Yıldız Soma’ya Geliyor
2.683 views
12 Mart 2014 - 7:57

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 19 Mart Çarşamba günü Soma’ya geliyor.
Ak Parti Soma İlçe Başkanı Av. M. Ali Özkan, “İlçemizde yap-işlet-devret modeli ile yapılacak olan 510 MW kurulu gücündeki termik santralin ihalesi geçtiğimiz yıl yapılmış ve yüklenici firma ile Enerji Bakanlığı arasında sözleşme imzalanmış idi. Yapılacak olan termik santralin arazisinin belirlenmesi, projesinin hazırlanması, ÇED raporu gibi çalışmalar tamamlandı ve yapım aşamasına geldi.
19 Mart Çarşamba günü Enerji Bakanımız Sn. Taner YILDIZ’ın iştirakleriyle termik santralin temeli atılacak. Bu termik santral ile birlikte Deniş bölgesindeki 153 milyon tonluk kömür rezervi de üretime açılacak. Bu kömür sahalarının üretime açılması ve termik santralin yapılması ilçemizde doğrudan 3.500 kişilik dolaylı olarak da 6.000 kişilik yeni istihdam alanlarının oluşturulması demek. 2011 genel seçimleri öncesinde Soma’da yeni kömür sahalarının işletmeye açılacağı ve ilçemize yeni bir termik santralin yapılacağı sözünü vermiştik. Önce Eynez bölgesinde iki yeni sahada kömür üretimine başlanmasının ardından şimdi de termik santralin yapımına başlanıyor. Yeni termik santral tüm dünyada kabul gören ve uygulanan son teknolojiye göre yapılacak. Yeni termik santralin hizmete girmesi ve Deniş bölgesindeki kömür sahalarının da üretime başlaması ile birlikte ilçemiz hem ekonomik açıdan daha da büyüyecek hem de tam manasıyla bir enerji üssü haline gelecektir. 19 Mart çarşamba günü Yırca yolu üzerindeki mevcut termik santralin yanında yapılacak temel atma törenine tüm hemşerilerimizi davet ediyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!