Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Elektrik Çilesi Bitmeyecek Mi ?

Elektrik Çilesi Bitmeyecek Mi ?
3.095 views
20 Ocak 2015 - 8:27

Selam ve sevgilerin siz değerli dostlarımın olması dileği ile hepinize güzel bir hafta geçirmeniz dileklerimle Merhabalar diyorum.

Sevgili dostlar, yıllardan beri yazıyoruz, konuşuyoruz, söyleşiler yapıyoruz artan çevre kirliliği ve atıklar sayesinde ekolojik denge bozuldu, mevsimler ters dönüyor, kendi ellerimize geleceğimize miras olarak bırakabileceğimiz  dünyayı ne yazık ki  bu gidişle bırakamayacağız. Bu çevresel faktörlerin ve atık gazların zarlarını hem mevsimlerde hem de ektiğimiz biçtiğimiz toprağımızda görüyoruz, bazen kışın ortasında bir meyve ağacı çiçek açıp meyve verirken bazen de aynı ağaç iki sefer meyve veriyor, bazı mevsimler kurak geçerken bazı mevsimler yağışlı geçiyor.Bunda en büyük pay tabii ki biz insanoğlunundur. İnsanlar kadar doğaya zarar veren başka bir nesil yoktur. Sevgili dostlar işte yine yılın çok değişik ve tahminime göre  2003 yılından beri görülmeyen bir kışın etkisi altındayız. Yurtta her taraf kar, tipi, çığ felaketleri, donma tehlikesi ile başbaşayız. Televizyonlarda  her akşam dinlediğimiz haberlerin yarısını hava muhalefeti ve getirdiği sıkıntılar oluşturuyor. En çok zararı yollarda, evlerde, elektrikte, ısınmada ve donan sularda görüyoruz ve halkın yaşam biçimi alt üst oluyor.

Sevgili dostlar değerli okurlar, bu çilelerin en çok yaşandığı ve sıkıntı çektiği en büyük mahallelerden biriside Soma’ya en yakın yerleşim birimi olan bu gün oturacak köy odası  bile olmayan  daha düne kadar arozözler ile su deposuna su boşaltılan ve köylülerin isyan ettiği Kozanlı mahallesidir.Yolların bozukluğunu ,güpegündüz avcıların sanki Teksas’daymış gibi avlanmasını bir kenara bırakarak artık canımıza tak eden elektrik sıkıntısını dile getirmek istiyorum.

Şunu sormak istiyorum, acaba biz hangi devirde yaşıyoruz, bu kadar sıkıntıyı hak ediyoruz mu ? ve bizim zararlarımızı kim karşılayacak. Yıllardan beri bu köyde elektrik sıkıntısı hiç bitmedi, elektrikler gidiyor, geliyor, gidiyor, geliyor bazense on saatten fazla gidip gelmediği oluyor, sözde bizler elektrik in başkentinde oturuyoruz. Evlerimizdeki elektronik eşyaların bir çoğu harap olmuş durumdadır. Elektrik kesintisi nedeni ile kaloriferden , ütüye, buzdolabından, elektrikli ev aletlerine kadar her şeyimiz zarar görmektedir. Hadi şimdi kış ayı geldi böyle oldu diyelim, yaz mevsimi olsa bile elektrik kesintisinin olmadığı günler sayılı ve nadirdir. Mahalle sakinleri olarak elektrik arıza telefonlarına ulaşmak zor olduğu gibi yetkililerde ulaşamıyoruz veya bir şekilde ulaşsak da  ekiplerin yetersiz olduğu gerekçesi ile geçiştiriliyoruz. Bizler bu şirkete para ödeyerek hizmet alıyoruz, çektiğimiz sıkıntılarda da karşımızda muhatap görmek bizim en doğal hakkımızdır. Sizlerin işi sadece abonelerden para toplamak değildir. Faturaları iki gün ödemediğimiz zaman kesmesini bilen şirket, hatlar yerlerde ve kablolar açıkta kalırken de yapmasını bilecektir.Ekiplerin tek olması veya tek çalışması vatandaşın zorunluluğu değildir. Ben her sene izine giderken geldiğimde buzdolabının kapandığını ve içinde bir çok erzakların bozulup attığımızı biliyorum.Gerçekten bu vatandaşa saygısızlık olduğu gibi vicdanen de günahtır. Parasını ödeyen dürüst vatandaşlara yardımcı olmanız gerekirken, onları savsaklamanız etik değildir. Geçenlerde trafoda meydana gelen bir arızada kablolar yerlerde kalmıştır.   İnsan hayatının bu kadar ucuz olduğu 2015 yılında elektrik arızalarının giderilmesi ve yetkililerin kalıcı çözümler bularak, kıt kanat geçimlerinle ödemeye çalıştıkları elektrik paralarını ve hizmetlerinin karşılıklarını vermek zorunda olduğunuzu düşünüyorum ve Kozanlı sakinleri olarak bunları sizden talep ediyoruz.Yoksa aldığınız paraların helalimi değilmi olduğunun  muhasebesini vicdanlarınıza bırakıyoruz.

Gelecek hafta görüşünceye şek şen ve esen kalın, sevgi ile kalın  değerli dostlarım.

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!