https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

EKPSS İçin Başvurular 24 Şubat’ta Başlıyor

EKPSS İçin Başvurular 24 Şubat’ta Başlıyor
2.533 views
20 Şubat 2014 - 7:56

Soma Kaymakamı M. Bahattin Atçı yaptığı basın açıklamasında, Engelli vatandaşlar için önemli bir fırsat olan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (EKPSS) 27 Nisan 2014 tarihinde yapılacağını ve kayıtların 24 Şubat – 07 Mart 2014 tarihleri arasında Soma Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü aracılığıyla yaptırabileceğini belirtti.
Soma Kaymakamı M. Bahattin Atçı yaptığı basın açıklamasında, “Sınava girmek isteyen engelli vatandaşlarımız kayıtlarını 24 Şubat – 07 Mart 2014 tarihleri arasında Soma Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü aracılığıyla yaptırabileceklerdir.
Engelli vatandaşlarımızın kayıt işlerine yardımcı olabilmek ve onların işlerini kolaylaştırmak için kayıtlar Soma İlçe Müdürlüğü olarak bilinen Kurtuluş Mahallesi, Ali İhsan Kalmaz sokak No:1 D adresinde  yapılacaktır. Soma Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinden de yardım alınabilecektir.
Engelli Kamu Personeli Sınavı ile ilgili bilgiler aşağıda ayrıntılı olarak verilmiştir. Engelli vatandaşlarımızın mağdur olmaması için bu bilgiler ışığında hareket etmeleri gerekmektedir.
2014 EKPSS İçin Başvurular 24 Şubat-7 Mart 2014 Tarihleri Arasında Yapılacak
    27 Nisan 2014 tarihinde yapılmasına karar verilen 2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (2014-EKPSS) başvuru tarihleri belli oldu. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre, 2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2014-EKPSS) için başvurular 24 Şubat-7 Mart 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
2014 yılı için kamu kurum ve kuruluşlarına daha fazla sayıda engelli personel ataması yapabilmek amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile ÖSYM tarafından yeniden değerlendirilen 2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2014-EKPSS), yapılan değişiklikle 27 Nisan 2014 tarihine çekilmişti. ÖSYM’nin yaptığı son açıklamada 2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2014-EKPSS) için başvuruların 24 Şubat-7 Mart 2014 tarihleri arasında yapılacağı belirtildi.
2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2014-EKPSS) hakkında güncel bilgi için adaylar; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü İnternet Adresi’ni (http://www.eyh.gov.tr/ ) ile ÖSYM İnternet Adresi (http://www.osym.gov.tr/ ) takip edebilirler.
Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı Hakkında önemli noktalar Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı Sonuçları İşçi Alımlarında da Kullanılacak
Yeni Yönetmelikle birlikte EKPSS sonuçları artık kamu kurum ve kuruluşları tarafından Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yapılan engelli işçi alımlarında da kullanılacak.
Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı’na (EKPSS) Kimler Girebilecek? Yerleştirme Nasıl olacak?
Ortaöğretim, Önlisans, Lisans mezunu engelli adayların memur kadrolarına yerleştirilmelerinde EKPSS’de alınan puanlar kullanılacak. Adaylar, ilan edilen kadrolara EKPSS puanı esas alınarak tercihlerine göre yerleştirilecek. Aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibarıyla önce mezun olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyüğe öncelik tanınacak.
Engelli öğretmen alımında EKPSS sonuçları kullanılacak
Engelli adayların öğretmen kadrolarına yerleştirilme işlemleri ise EKPSS sonuçları kullanılarak Milli Eğitim Bakanlığınca yapılacak.
Kura Sistemi Nasıl Uygulanacak?
   İlkokul, ortaokul, ilköğretim ve özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu engelli adayların memur kadrolarına yerleştirilmelerinde kura yöntemi kullanılacak.. Kura yöntemiyle yerleşmek isteyen adayların kayıtları her bir dönem için sadece bir kez alınacak ve dönem içerisinde gerçekleştirilecek yerleştirme işlemlerine ancak başvuruları kayıt altına alınan adaylar başvurabilecek.
EKPSS sonuçları 2 yıl boyunca geçerli olacak
   EKPSS sonuçları sınavın yapıldığı tarihten itibaren 2 yıl içerisinde yapılacak sınava kadar geçerli olacak. Ancak bu süre içinde yeni sınavın yapılamaması durumunda sınav sonuçları, bir sonraki sınava kadar geçerli olmaya devam edecek.
Yerleştirmede Üst Yaş Sınırı Belirlenemeyecek
   Kamu kurum ve kuruluşları, ilgili mevzuatında yer alan özel hükümler haricinde, yerleştirme yapılmasını talep edecekleri kadrolar için üst yaş sınırı tespit edemeyecek.
Halen memur olarak çalışanlar, mezuniyetiyle uyumlu unvan hariç olmak üzere, yerleştirmeler sırasındaki kadrolara başvuramayacak
İşyerleri engellilerin çalışma şartlarına göre düzenlenecek
   EKPSS ile yerleşen ancak kılavuzda aranan belgelere ve şartlara haiz olmayanlar, aynı EKPSS puanıyla sonraki tercih işlemlerine başvuramayacak.Kamuoyuna önemle duyurulur” dedi.

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!