https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Ekmek Üreticileri Tek Çatı Altında

Ekmek Üreticileri Tek Çatı Altında
806 views
25 Mayıs 2017 - 8:17

Ekmek Üreticileri Federasyonu İl Başkanlığı Soma’da açıldı.
Celal Bayar Üniversitesi Soma Meslek Yüksek Okulu karşısında hizmet vermeyi planlayan Ekmek Üreticileri Federasyonu İl Başkanlığı açılışına Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Belediye Başkan Vekili Ali Tulup, Soma Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Ayan, Ak parti Soma İlçe Başkanı Şeref Kavruk, CHP eski Soma İlçe Başkanı Abdullah Saka, ADD Soma Şube Başkanı Önder Adar, çok sayıda davetli ve fırıncılar katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Türkiye Ekmek Federasyonu Manisa İl Başkanı Vedat Erdem, “Bugün burada dün olduğu gibi ilkleri yaşıyoruz. Ekmek federasyonu genel başkanımız tarafından Somamızda kanaya ekmek rekabetinin düzelmesi açısından bizleri il başkanı olarak tayin etmesi onurlandırmıştır. Manisa ilinin 17 ilçesine hizmet vermemiz layık görüldüğü için teşekkür ederiz.
Ekmek en temel gıda maddemiz. Ancak ne hikmetse fırıncı esnafımız bunun karşılığını bir türlü alamadı. Haksız rekabetler yıllardan beri sürdü ve bugüne kadar geldi. Odalarımıza yaptığımız müracaatlar herhangi bir girişimde bulunulmaması, fırıncı esnafımızın önünü açacak gelişmeleri sağlayamamıştır. Anadolu’nun bağrından bir başkanımız çıktı, bu olaya dur demek için halkımıza en kaliteli ekmeği sunmak için hem halk hem de üreticilerin sorunlarını çözmek için 10 yıldır mücadele ediyor.” dedi.
Ekmek üreticileri için hayırlı olsun temennisinde bulunan Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene ise ekmek fiyatları rekabetinin önüne geçilmesi için gerekli düzenlemelerin yapılması gerektiğini belirtti. Ekmek israfına dikkat çeken Ergene, “Emek kutsaldır, ekmek nimettir. Her sofraya oturduğumuzda ekmek yemezsek karnımız doymaz. Ekmeksiz olmaz ama ekmek israfı da yapılmamalıdır. Bu hususta herkesin duyarlı olmasını diliyorum” diyerek Soma’da açılan Ekmek Federasyonu Manisa İl Temsilciliği yöneticilerine başarılar diledi.
Türkiye Ekmek Federasyonu Başkanı Murat Kavuncu ise “64. şubemizin Manisa’ya, Soma’ya hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Federasyon olarak 10 yıldır ülkemizin dört bir yanında özellikle fırıncılık ve unlu mamullerinde büyük hizmetleri olmuş bir kuruluştur. Bugün 86 bin üyesiyle Türkiye’de büyük hizmetleri ve katkısı olan Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu özellikle devletimizin ve milletimizin büyük destekleriyle birlikte bugün Türkiye’deki en önemli kuruluşlar arasında yer almıştır ve Türkiye’ye doyurmaya devam etmektedir. Şubemiz hayırlı olsun.” dedi.
Konuşmaların sonrası açılış kurdelesi kesildi. Davetlilere pilav ayran ikramı yapıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!