Soma Karaelmas Gazetesi

‘Ekmeğine sahip çık!’

‘Ekmeğine sahip çık!’
930 views
04 Mart 2021 - 12:07

Kaymakam Fatih Akkaya’ Orta Riskli olan bir bölgedeyiz. Bugünden itibaren Esnaflar ve vatandaşlar olarak ekmeğimize sahip çıkmak için elimizden gelen ne varsa yapacağız’dedi.

Soma Belediye Meclis Toplantı Salonunda, Kaymakam Fatih Akkaya başkanlığında Normalleşme süreci ile ilgili toplantı gerçekleştirildi.
Toplantıya Kamu Kurum temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Örgütleri, Odalar, Siyasi Parti temsilcileri katıldı.
‘250 denetmen
Soma sokaklarında’
Toplantıda konuşan Kaymakam Fatih Akkaya, 1 Hafta öncesine kadar kaybedecek hiçbir şeyimiz yoktu zaten işyerlerimiz kapalıydı. Ancak bugünden itibaren kaybedecek çok şeyimiz var bunun için ekmeğimize ve işimize sahip çıkmalıyız. Bu tabloyu korumak için elimizden geleni yapmalıyız. Yaklaşık 105 gündür işyerleri kapalı olan Esnaflarımız çocukların okula gitmesi gibi heyecanlı bir şekilde dükkanlarını açtı. Şimdi kaybedecek çok şeyimiz var. Bu tabloyu korumak bizim elimizde, Bizim bu tabloyu kaybetmememiz lazım. Bizim bugünden sonra alacağımız her türlü tavır, bu tabloyu korumamıza yardımcı olacak ve bu böyle devam edecek. Kaybettiğimiz anda, 2 haftada bir Bakanlar kurulu toplanacak ve kartlar tekrar dağıtılacak. Heyecanlıyız, insanlarımız hevesli ve mutlular. Bunu kaybetmemiz lazım, bunun için de çok ciddi denetim ekipleri kurmamız gerekiyor. Bugün bunu planlamak için buradayız. Türkiye çapında yaklaşık 260 bin görevli bugün denetim yapacak. 260 binden Manisa’ya düşen pay, 5 bin denetmen, Soma’da ise 250 denetmen bugün sokaklarda olacak. Elimizde 39 denetmen vardı. Bu işi çok daha sıkı tutacağız, ceza yazmak için değil, sadece ekmeğimize sahip çıkmamız için. Sayın Valimiz dün toplantıda dile getirdi, Ekmeğine sahip çık denetimi yapacağız. Bu hakkımızı koruyabilmek için bugün bir aradayız. Derdimiz bu tabloyu kaybetmemek’dedi.
‘HES Kodu zorunlu’
Kaymakam Akkaya, İşyerlerimizde HES kodu zorunlu hale getirildi. Çay ocağı, kafe, restoran, İnternet Kafeler, Kıraathaneler, lokantalarımızda HES kodu zorunlu hale getirilmiştir. Bugün ve yarın oluşturulacak denetmenler ile esnaflarımıza bunu hatırlatmalı ve zorunlu hale getirmeliyiz’dedi.
‘Krokiler
İşyerlerine asılacak’
Kaymakam Fatih Akkaya, ‘Ayrıca 750 iş yerimizde oturma düzeni ile ilgili İçişleri Bakanlığımızın gönderdiği kroki ile esnaflarımızın toplam kapasitesinin %50’sinin masa düzeninin krokisini esnafa çizdirip içeride ve dışarıda müşterinin görebileceği şekilde asılması gerekiyor’dedi.
Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!