Soma Karaelmas Gazetesi

Ehliyet sınavı için İlçe dışına gitmeye son

Ehliyet sınavı için İlçe dışına gitmeye son
889 views
24 Şubat 2021 - 13:02

Ehliyet sınavları için başka ilçelere gitmek zorunda kalan Somalıların sorununun çözüme kavuştuğunu belirten Ak Parti Soma İlçe Başkanı Erol Saygılı, Soma Linyit Anadolu Lisesi’nde E-Sınav Merkezinin onaylandığını duyurdu.

Ak Parti Soma İlçe Başkanı Erol Saygılı, İlçede MEB-E Sınav Merkezi oluşturulması yönündeki girişimleri meyvesini verdi.
Bundan sonra Sürücü Adayları ile Ustalık ve Kalfalık sınavlarına girecek olan vatandaşlar, ilçe dışına gitmek zorunda kalmayacak.
AK Parti Soma İlçe Başkanı Erol Saygılı, bir süredir E-Sınav Merkezi konusunda sürdürdüğü çalışmaların olumlu sonuçlandığını bildirdi. Soma Linyit Anadolu Lisesi’nde oluşturulan E-Sınav Merkezi’nin bakanlık onayı aldığını, kısa bir süre sonra hizmete gireceğini müjdeledi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Saygılı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Sürücü adayları E-Sınavları ile Ustalık ve Kalfalık E-Sınavları için Soma Linyit Anadolu Lisesi’nde E- Sınav Merkezinin açılmasıyla birlikte, her ay Soma ve Kırkağaç ilçelerimizde Ehliyet Sınavları ile Ustalık ve Kalfalık E-Sınavlarına girmek için ilçe dışına gitmek zorunda kalan yaklaşık 300’den fazla vatandaşımız, E-Sınav hizmetini ilçemizde alacaktır. Adaylar, E-Sınav uygulaması sayesinde, randevu sistemiyle en yakın tarihte sınava girebilecek ve sınav bitiminde sonuçlarını hemen öğrenebileceklerdir. E-Sınav Merkezimiz, ilçemize hayırlı, uğurlu olsun. Bu vesileyle ilçemizde sınava girecek sürücü, usta ve kalfa adaylarımıza şimdiden başarılar diliyorum.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!