https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

ResimLink - Resim Yükle

Eğitime Verdiği Önemi Kitabında da Gösterdi

Eğitime Verdiği Önemi Kitabında da Gösterdi
1.185 views
27 Ekim 2015 - 8:31

Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş 2 yıllık çalışması olan ‘Okumanın Gücü’ adlı kitabını imzaladı.
Kaymakam Ahmet Altıntaş 2 yıllık bir çalışmanın ürünü olan Okuma stratejileri, Alışkanlık kazanma yolları, Etkili Okuma Teknikleri ve Okuyarak başaranları konularının yer aldığı kitabını imzaladı. Soma’ya geldiği günden itibaren Eğitim konusuna büyük önem verdiğini dile getiren Kaymakam Altıntaş Okumanın Gücü aldı kitabını imzaladı. Altıntaş muhabirler için imzaladığı kitapları takdimi sırasında kitap hakkında bilgiler verdi. Altıntaş ‘İlk kitabım Okumanın Gücü adını taşıyor. Kitap yazma gibi bir durumum yoktu. Kitap okumanın başarıda gerçekten çok büyük etkisi var. Aslında yazarken adı kitap okumanın başarıya olan etkisi idi. Daha sonra bu hale geldi. Ortaya çıkışı ise Yalvaç’ta iken Lise dengi okullarda öğrencilere kitap okumanın önemini anlatan sunumlar yapıyordum. Kütüphane olmayan okullara kütüphaneler yaptık. Kitabımız öğrenciler ve veliler için önemli. Çocuklarımıza kitap oku diyoruz ama neden okuması gerektiği, okuduğunda başarılı olan insanlar var mı bunlar ile ilgili örnekler yer alıyor. Nasıl okursanız okuduğunuzu daha iyi anlayabilirsiniz gibi konular kitapta anlatılıyor. Bunu okuyan velilerimiz olursa bilinçli olacak. Herkese faydalı olur diye düşünüyoruz. Ayrıca öğrencileri nasıl daha iyi kitap okutabiliriz, okuma oranlarını nasıl arttırabiliriz gibi konularda çalışmalar yapacağız. Okullarımızda bu anlamda gönüllü öğretmenler kimler olur diye araştırma yaptık. 63 öğretmenimiz gönüllü olacağını ilettiler. Arkadaşlarımıza kitaptan dağıttık. Ön bilgi olarak fikirlerini alacağız. Ardından Soma için neler yapabileceğiz gibi görüşmelerimiz olacak. ‘Okumanın Gücü’ 2 yıllık bir çalışmanın eseridir. Ardından ise ‘Etkili Verimli ve Beyin Uyumlu Öğrenme’ gibi bir çalışmam var. Onun notları hazır fırsat bulup toparlayabilirsem öğrencilere faydalı olacağına inanıyorum. Soma’da Gökkuşağı, Ozan Kırtasiye’de ayrıca kitap satan heryerden ulaşılabilir. Halk Kütüphanesinede ileteceğim’dedi.
Halk Kütüphanesinin merkezde olması gerektiğine dikkat çeken Altıntaş ‘Kitaba erişebilirlik kolay ise kitap okumanın verimi yükseliyor. Sınıflarda kitaplık, okullarda kütüphane olması gerekiyor. Halk kütüphanesi de merkezi bir yerde herkesin ulaşacağı bir yerde olması gerekiyor. Güncel kitaplar bulundurulması lazım.’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
Görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabı

error: Content is protected !!