Soma Karaelmas Gazetesi

Eğitime Katkıları Ödüllendirildi

Eğitime Katkıları Ödüllendirildi
1.504 views
15 Ocak 2014 - 8:14

Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy Eğitime katkılarından dolayı Soma’da görev yapan gazeteciler için plaket töreni düzenledi.
Öğretmen evinde yapılan tören öncesinde Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy’un daveti üzerine Kaymakam Bahattin Atçı, Belediye Başkanı Hasan Ergene, Avdan Belediye Başkanı Sabır Tuna, Cenkyeri Belediye Başkanı Mehmet Kaya ve Milli Eğitim Şube Müdürleri Mustafa Dikici, Murat Öztürk, Mehmet Yurdadur, Fazlı Çetinkaya ve basın mensupları  kahvaltıda buluştu.
Plaket töreninde konuşma yapan Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy ‘İletişimin en temel taşlarından biri olan basın, toplumun gerçekleri öğrenmesinde ve sesini duyurmasında önemli rol oynayan, bireyin haber alma hakkını sağlayan ve toplumdan gelen istekleri yansıtarak, kamuoyu oluşturulmasında aracılık yapan düşünce ve irade özgürlüğünün de en etkili araçlarından biridir. Günümüzde teknolojik gelişmeler sonucu ulaşmış olduğumuz bilgi çağınca basının önemini daha da arttırmıştır, doğru, ilkeli ve objektif görev anlayışı ile, kamu oyunu ülke ve dünya gerçekleri ile buluşturan basının, farklı görüşlere seslendirilmesine de imkan sağlayarak, toplumu düşünceme, araştırmaya ve doğru sonuçlara ulaşmaya yönlendirebilmektedir. Her türlü sıkıntı ve zorluğa karşı büyük bir öz veri ile mesleklerini icra eden, ilçemizin gelişmesini, tanınmasına katkı sağlayan, eğitim sorunlarının çözümünde bizlerle birlikte yol alan tüm yazılı ve görsel alanda çalışan basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum’ dedi. Kaymakam Mehmet Bahattin Atçı ise ‘ Soma’da güzel bir birlik ve beraberlik var. Basın istese bu birlikteliği bozabilir. Yapıcı ve olumlu haberler yapıldığı görüyorum. Eleştiriler her zaman olmalı ancak Soma’da yapılan eleştiriler ise her zaman yapıcı yönde. Bizi de bu birlik ve beraberliğin bozulmasını istemiyoruz. Arkadaşlarımı başarılı görevlerinden dolayı kutluyorum’dedi.
Soma’da görev yapan muhabirlere eğitime katkılarından dolayı plaket verildi.

DSC3743.jpg

DSC3886.jpg

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!