Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Eğitim İş Soma’lı Madencileri Andı

Eğitim İş Soma’lı Madencileri Andı
1.016 views
19 Aralık 2014 - 9:08

Eğitim İş Sendikası üyeleri, Soma’ya gelerek,Soma Belediye mezarlığındaki maden şehitliğini ziyaret etti. Sendikası üyeleri ellerinde pankartlarla Cengiz Topel meydanında

Eğitim İş Sendikası üyeleri, Muğla’nın Yatağan ilçesinde başladıkları “Laik Eğitim ve Emeğe Saygı” yürüyüşü kapsamında Soma’ya geldiler.  Soma Belediye mezarlığındaki maden şehitliğini ziyaret eden Eğitim-İş Sendikası üyeleri ellerinde pankartlarla Cengiz Topel meydanında basın açıklaması yaptılar.

Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir yaptığı açıklamasında, “Muğla’nın Yatağan ilçesinde başlattığımız “Laik Eğitim ve Emeğe Saygı” yürüyüşümüzün ikinci gününde Manisa’ya ulaştık. Biz dün Yatağan ‘dan başlayan eylemin içindeyiz. Laik eğitim ve saygı yürüyüşü  13 Mayıs’ta Soma’da meydana gelen vahim olayda kaybettiğimiz 301 canımız, bizim eylemimizin yapılış gerekçesidir.  13 Mayıs’ta yaşanan vahşettir. Aramızdan ayrılan 301 emekçi  işçi arkadaşlarımızın anısına yapılmıştır. bundan sonrada eğitim iş olarak işçilerimizi anmaya devam edeceğiz” dedi.

Genel Başkanı Veli Demir, “Özelleştirmeler yoluyla yapılan emek sömürüsü ve özel sermayenin daha fazla kar amacıyla yarattığı güvencesiz çalışma koşulları Soma’da olduğu gibi Ermenek’te de işçilerimizin canına mal olmuştur. Soma katliamı Türkiye işçi sınıfının tarihindeki en önemli dönemeçlerden biridir. Asla unutulmayacaktır” dedi.

Demir, Eğitim İş olarak eğitimin laik-bilimsel ve parasız özelliğinin ortadan kaldırılmasına ve ülkemizin özelleştirmeler yoluyla yağmalanmasına karşı yılmadan mücadelemizi sürdüreceğiz. Emeğimizi sömürtmeyecek, emekçilerin ölümünü izlemeyeceğiz. Cumhuriyeti yıkmak isteyenler karşılarında yıkılmaz bir kale olarak  eğitim emekçilerini bulacaktır” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!