Soma Karaelmas Gazetesi

Efe İle Kübra İçin Yardım Kampanyası Başlatıldı

Efe İle Kübra İçin Yardım Kampanyası Başlatıldı
2.370 views
13 Ocak 2014 - 8:01

2 yaşındaki Akdeniz anemisi Kübra ve hastalığına Kemik İliği Kanseri tanısı konulan 7 yaşındaki Efe için yardım kampanyası düzenlenerek hayırseverlerin katkıları bekleniyor.
Soma’da Küçük yaşta ilik kanserine yakalanan 2 yaşındaki Kübra ile 7 yaşındaki Efe’nin babasının acılarını paylaşması bir çok kişinin dikkatini çekti. Soma’da böyle bir olaya uzun süredir tanık olmayanlar babaların acılarını paylaşmaya çalıştılar. Bir çok kesim kendi bünyesinde çocukları için maddi yardımda bulunmaya hazırlanıyor. Ancak lösemi hastası olan ve ciddi anlamda destek bekleyen Efe ve Kübra’nın beklemeye zamanları bile yok. Efe ve Kübra için açılan hesap numaralarına henüz bir giriş yapılmadığı belirtiliyor.
Konu ile ilgili açıklama yapan Soma Kömür İşletmeleri İşçileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Sandık Başkanı Halil İbrahim Şen ‘ Babalar tarafından gerekli izinler alındı. Her türlü girişimde bulunuldu. Şimdi Somalıların sahip çıkması bekleniyor. Biz babalarımıza gerekli olan maddi ve manevi desteği her zaman sonuna kadar karşılıksız olarak yapıyoruz. Haftada en az iki arkadaşımızı kan nakli için hastaneye götürdük. Çalışanlarımızın yardımları ile bu duruma getirdik. Şu ana kadar ise babalarımızı maddi anlamda ayakta tutmaya çalıştık. Ancak dernek olarak bizimde yapacaklarımız sınırlıdır. Tetkikler pahalı olduğu için bizlerde bu durumda çok zorlandık. Bu nedenle çocuklarımız için Somalıların desteklerini bekliyoruz. Babalarımıza her kesimden telefonlar geldi. Ancak henüz hesap numaralarına giriş olup olmadığını öğrenemedik. Kübra ile Efe için hazırladığımız broşürlari herkesin görebileceği yerlere astık. Buradan herkese sesleniyorum. Broşürlerde verilen numaraları arayıp bilgi alabilirsiniz. Çocuklarımızı hep birlikte yaşatmak için yardımlara ihtiyacımız var. Verilen hesap numaralarına yardımları bekliyoruz’dedi.
Dernek Başkanı Murat Kalın ise ‘ Lösemi hastası olan ve 1,5 yıldır Akdeniz anemisi tedavisi gören ve ailesiyle dokuları uyuşmayan 2 yaşındaki Kübra Çetin’in yaşama umudu tüp bebek yöntemiyle dünyaya gelecek kardeşinden yapılacak ilik nakline bağlıdır. 11 Kasım’dan beri İzmir Ege Üniversitesinde kemoterapi gören 7 yaşındaki Efe’nin ise tetkiklerinin Almanya’ya gönderilmesi gerekiyor. Maddi olarak yardıma ihtiyaçları var. Somalıların ne kadar duyarlı olduğunu biliyoruz. Herkesin yardımlarını bekliyoruz’dedi.

Hesap Numaraları
Kübra ÇETİN
Ziraat Bankası: 66629818-5001
Halk Bankası  : 01013271

Efe Kuğumcu 
Ziraat Bankası :TR54 0001 0001 9366 6300 8450 01
Halk Bankası   :TR47 0001 2009 5680 0001 0132 72

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cemil Meriç’ten 2 ayrı gezi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Fatma Aliye İstanbul’da
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP’den Tes-İş ziyareti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!